Anasayfa > Oyun Haberleri > Sekiro: Shadows Die Twice Yılın Oyunu Seçildi!

Sekiro: Shadows Die Twice Yılın Oyunu Seçildi!

The Game Awards sona erdi, birçok kategoride yılın enleri belli oldu. 2019 yılının oyunu ise Sekiro: Shadows Die Twice oldu.

Dark Souls ve Bloodborne oyunlarının yapımcısı FromSoftware tarafından üretilip ActiVision tarafından yayıncılığı yapılan Sekiro: Shadows Die Twice, The Game Awards’ta yılın oyunu seçildi. Birçok oyuncu bu sonucu sürpriz olarak görüyor. Hidetaka Miyazaki’nin ödülü kabul ederken yaptığı konuşmasını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Death Stranding, The Outer Worlds gibi dişli rakiplerle yarışan Sekiro’nun yılın oyunu seçilmesi birçok oyuncuyu şaşırttı.

sekiro: shadows die twice

Yılın en iyi oyunu olmak için mücadele eden isimlerin kazananı Sekiro olsa da bu kategorideki birçok oyun başka kategorilerde ödüller almasını bildi. Sekiro, aldığı yılın ödülü dışında En İyi Aksiyon/Macera Oyunu kategorisinde de birinci seçildi. En İyi Sanat Yönetimi dalında kazanan güzel grafikleriyle Control olurken yılın oyunu olması beklenen Death Stranding ise En İyi Oyun Yönetimi ödülüyle yetindi. Bütün kategorilerin kazananlarını görmek isterseniz buraya tıklayarak The Game Awards’ın resmî sitesine ulaşabilirsiniz.

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir