Anasayfa > Oyun Haberleri > Steam Platformuna Yeni Özellik: İncelemenizi Gözden Geçirir Misiniz?

Steam Platformuna Yeni Özellik: İncelemenizi Gözden Geçirir Misiniz?

Kaliteli oyunları, sık indirimleri ve kolay kullanımıyla oyuncuların gözdesi haline gelen Steam, kendini yenilemeye devam etmekte.

Geçenlerde uzaktan oynama özelliğinin beta sürümünü kullanıma açan platformun yeni özelliği sessiz sedasız bir şekilde karşımızda. Büyük ihtimalle istemci güncellemesinin beta sürümüyle uygulamaya eklenen özellik, bir oyunu incelemenizin ardından belli bir süre daha oynamanız halinde Steam’in size “İncelemenizi güncellemek ister misiniz?” minvalinde bir soru sormasını sağlıyor.

İlk olarak Reddit’te Destiny 2 oyuncularının toplandığı bir alt başlıkta PunnyCasual tarafından fark edilen özellik, yeni kütüphane arayüzünde bir oyunun sayfasına bakarken alt tarafta beliriyor.

Steam'den Yeni Özellik
Oyunu 93 saat daha oynadınız. İncelemenizi tekrar gözden geçirmek ister misiniz?

Bu uyarıyla karşılaşan tek kişi PunnyCasual olmadı. 63 saat boyunca Hitman 2 oynayan başka bir Reddit kullanıcısı da uyarıyla karşı karşıya kaldı. Steam platformuna eklenen özellikle ilgili herhangi bir resmi açıklama veya yama notu olmadığı için şu anlık sadece belli bir saatin üzerinde oynanan oyunlarda geldiğini tahmin edebiliyoruz.

Oyuncuların fikirleri oynadıkları süre ve gelen güncellemelerle değişebileceği için bu özellik hiç de fena gelmedi benim gözüme. Peki sizce nasıl bir güncelleme olmuş? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından paylaşmaktan çekinmeyin, güncel oyun gelişmeleri için bizi takipte kalabilirsiniz. Hepinize iyi oyunlar 🙂

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir