Anasayfa > Oyun Haberleri > Steam’den Stadia’ya Rakip Mi Geliyor? – Steam Cloud Gaming

Steam’den Stadia’ya Rakip Mi Geliyor? – Steam Cloud Gaming

Google Stadia’nın ayak sesleri gümbür gümbür gelirken Steam’den kendisine bir rakip geliyor olabilir – Steam Cloud Gaming.

Stadia’nın başlatacağı bulut üzerinden oyun teknolojisi; yüksek performansı, erişilebilirliği ve fiyatıyla diğer platformları ekarte edecek gibi gözüküyor. Bu durum da bilgisayar ve konsol üzerinden iş yapan firmaları doğal olarak endişelendirmeye başlıyor. Olaylar böyle olunca birçok firmanın eninde sonunda bulut teknolojisine odaklanması gerektiği tahmin ediliyor fakat Steam buna çoktan başlamış gibi.

Steam Cloud Gaming

Steam ile ilgili bilgileri kullanıcılarına aktaran SteamDB platformu, GitHub’da yaptığı araştırmayla Steam’in bir bulut oyun sistemi üzerinde çalıştığını söyledi. İddia, kodların içinde partnerlerin Steam Cloud Gaming ile ilgili bir ek sözleşme imzalamaları gerektiğini içeren bir satır üzerine kurulmuş.

Henüz kesin bir bilgi olmasa da bu bulgular Steam’in bulut oyun sektörüne giriş yapacağını söylemek için yeterli gibi gözüküyor. Böyle bir durum Google ile Valve arasında güzel bir rekabete sahne yaratarak iki tarafın da biz oyunculara güzel hizmet vermesini sağlayacaktır. Umarız her şey öngördüğümüz gibi gider ve kazanan biz oluruz.

En güncel oyun gelişmeleri için bizi takipte kalın. İyi oyunlar 🙂

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

2 Yorumlar

  1. Beleş oyun verin Epic gibi. Tr de 2 mb internet hızı ile ne oynamamızı bekliyorsunuz? Mario Cart mı?

  2. NigarbatununSokakArkadaşı

    Sokakta internet yok kardeşim 5 FPS oynuyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir