Anasayfa > Oyun Haberleri > Street Fighter V, 1 Hafta Boyunca Ücretsiz

Street Fighter V, 1 Hafta Boyunca Ücretsiz

Dünyanın en popüler dövüş oyunu serilerinden Street Fighter’ın beşinci oyunu Street Fighter V, Steam üzerinde bir haftalığına ücretsiz oynanabilir oldu.

Street Fighter serisi, ilk oyununun çıktığı 1987 yılından beri oldukça sevilmiş ve listeleri altüst eden bir oyun olmuştu. Çıktığı tarihe göre güzel oynanışı ve hatırı sayılır düzeyde grafiklere sahip oyun, yaşattığı aksiyon ve dövüş hissi ile çoğu kesimin kalbini fethetmişti. Günümüzde bile hala popülaritesini kaybetmemiş seri, Capcom‘un en ünlü yapımlardan biriydi.

Bu popülariteyi fark eden Capcom ise zeki hamleler ile kazandığı ivmeyi kaybetmeden piyasada kalmayı başarmıştı. İkinci Street Fighter oyunu ise ilk oyundan tam dört yıl sonra çıkmış ve ilk oyundaki başarıyı aynen korumuştu. Ardından geçen zamanda yeni oyunlar, yeni karakterler ve artık oyun dünyasında kültleşen “aduket” ile ortalığı kasıp kavurmaya başlamıştı. Street Fighter artık bir oyundan öte bir zamanın hayatının büyük bir bölümünü harcadığı, mesai uyguladığı bir yaşam tarzına dönüşmüştü.

Serinin popülaritesi böyle devam ederken farklı farklı dövüş oyunları piyasaya çıktı, Mortal Kombat gibi büyük rakipler ile kıyasıya mücadele etti ama SF asla arka plana atılan bir seri olmadı. Serinin son oyunu ve haberimizin konusu SF V ise 2016 yılında piyasaya çıkmış ve güncellenen grafikleri ile yine bizleri eğlendirmeyi başarmıştı. Geçtiğimiz ay yeni oyunları Street Fighter VI‘yı açıklayan Capcom şirketi ise bu oyunun öncesinde oyunu oynamak için yeterli bütçeyi ayıramayanlar için bir güzellik yaptı ve SF V‘yi bir haftalığına Steam üzerinde ücretsiz yaptı.

Street Fighter V

Street Fighter V Bir Haftalığına Ücretsiz Oynanabilir

Oyunu oynamak için fırsat bulamayanlar adına Capcom, haftayı Street Fighter haftası ilan etti ve serinin beşinci oyununu ücretsiz yaptı. Steam‘i indirerek oyunu ücretsiz oynayabilirsiniz. Fakat hatırlatmayı unutmayalım, oyunu sadece oynayabileceksiniz, kütüphanenize ekleyemezsiniz. Ayrıca Capcom oyuna daha önceden sahip olanları da ihmal etmedi. Bu ücretsiz haftasında oyuna halihazırda sahip olan oyuncular için Street Fighter V: Arcade sürümünü ücretsiz yaptı. Arcade versiyonu ise orijinal oyunun içine ekstra savaş modu, yeniden tasarlanmış bir kullanıcı arayüzü, galeri gibi güzel yenilikleri sunuyor.

Çapraz platform desteği ile PC ve PlayStation 4 için çıkış yapmış oyuna para vererek sınırsız süreli sahip olmak isteyenler için ücretsiz haftasının yanı sıra indirim haftası da var. 19 Aralık tarihine kadar oyunu %60 indirim ile 24.00TL‘ye sahip olabilirsiniz. Ayrıca daha fazla blog ve piyasadan güncel haberler için sitemiziInstagram hesabımızı ve Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. İyi günler!

Hakkında Baran Varlık

Baran Varlık, ufak yaşlardan beri oyun sektörü için yazarlık yapıyor. 2019 yılından beri Save Butonu için çalışıyor. 15 yaşında ve Blizzard'a bayılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir