Anasayfa > Blog > Telefonlarda PUBG Mobile Lite Sistem Gereksinimleri
pubg mobile lite sistem gereksinimleri

Telefonlarda PUBG Mobile Lite Sistem Gereksinimleri

Mobil oyun dünyasının bilindik markası PUBG hizmetini sürdürüyor. Peki PUBG Mobile Lite Sistem Gereksinimleri telefonlarımızdan ne bekliyor?

Hafif sürümleriyle oyuncuların tamamına erişmeye çalışan bir marka olan PUBG (PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS), mobil oyuncuların da cihazlarını düşünerek geçtiğimiz dönemde mobil sürümü için bir Lite sürüm yayınladı. Sürüm yalnızca Android cihazlar için yayınlandı. Yani maalesef IOS cihazlar ile sürümü indirerek oynamanız mümkün değil.

Oyunu emülatör ile bilgisayarlarınızdan oynamanız da mümkün, eğer Pubg Mobile oynuyor ve sağladığı fps’ten memnun kalamıyorsanız bilgisayarınızda da PUBG Mobile Lite oynamanız mantıklı bir çözüm olabilir. Daha stabil oyun zevki için çözüm yolunuz bu olabilir.

PUBG Mobile İsim Değiştirme Nasıl Yapılır

Fakat şunu hatırlamanızda fayda var, bilgisayarlar için çıkartılan Lite sürümü ile aralarında büyük farklar bulunmuyor dosyalama alanı ihtiyacı dışında. Yani tercihen onu seçmeniz de sizin açınızdan faydalı olabilir.

PUBG Mobile Oyunlarında Jiroskop Nedir?

Pubg Mobile Lite Sistem Gereksinimleri

Karşılaştırma yapmanız için elinize telefonunuzu alıp PUBG Mobile uygulama sayfasına da girmeyi unutmayın. Çünkü grafiklerde ve oyun sisteminde büyük farklılıklar olmamasına karşın sistem gereksinimleri açısından oldukça mütevazileşmiş bir mobil oyun ile karşı karşıyayız.

Minimum İhtiyaçlar

  • Android Sürümü: Android 4.0.3 ve ileri sürümler
  • RAM Bellek: 1 GB RAM
  • Depolama: 500 MB Alan

Tavsiye Edilen İhtiyaçlar

  • Android Sürümü: Daha stabil ileri sürümler
  • RAM Bellek: 2 GB RAM
  • Depolama: 500 MB Alan

Bilgisayarlarımızda ise ayrıca emülatör programımızın boyutunu da düşünmemizde fayda var. Kaliteli oyun zevki için video oyunları çalışırken arka planda uygulama çalıştırmamaya ve cihazlarımızın depolama birimlerinde boş alan bulundurmaya öncelik vermemiz oldukça önemli. Bir diğer yandan da oyunun en güncel sürümünü kullanmakta ve optimizasyon ayarlarını yapmakta da oldukça fayda var. Oyunun Dünya genelinde 50 Milyondan fazla cihazda bulunduğunu ve aktif oyuncu sayısının da buna nazaran epey yüksek olduğunu da belirterek yazımızı sonlandıralım. Benzer içerikler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

 

Hakkında Eran Küçük

Hikaye > Grafik sempatizanı bir yönetmen. Marmara Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu ve hayali kendi oyunlarını yapabilmek. Savebutonu adresinde çeşitli konularda imtiyazı var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir