Anasayfa > Oyun Haberleri > Tell Me Why – Life is Strange Yapımcılarından Yeni Oyun

Tell Me Why – Life is Strange Yapımcılarından Yeni Oyun

Life is Strange yapımcılarının yeni oyunu Tell Me Why Xbox etkinliğinde duyuruldu. Fransız stüdyonun açıklamasına göre öykü tabanlı bir macera oyunu olacak.  

Fransız stüdyo Dontnod, yeni oyunları Tell Me Why’ı Xbox etkinliğinde duyurdu. Oyunun öne çıkan iki özelliği öykü tabanlı bir macera oyunu olması ve karakterlerden birinin genelde görmeye alışık olmadığımız şekilde transeksüel olması.

Oyun Alaska’lı ikizler Tyler ve Alyson Ronan‘ın hayatlarını konu alıyor. Yapılan açıklamaya göre, iki karakterin de anılarını oynayıp kendi istediğimize inanabileceğiz. Oyunun bu yanı oldukça ilgi çekici duruyor ve hatta biraz anı manipülasyonunu konu alan To the Moon’u anımsatıyor. Tabi bu oyunda aktif olarak anı seçebilecek olmamız işi çok daha cazip kılıyor. Bu mekaniğin ikizlerde olduğu bilinen simbiyotik bağla açıklanacağı düşünülüyor.

Dontnod stüdyosu daha önceki oyunlarının aksine bu sefer belirli bir tarih üzerinden gidecek. Oyunun çıkış tarihi 2020’nin yazı olarak belirlenmiş. Kesin tarihin de ilerleyen zamanlarda duyurulacağı açıklandı. Oyun Xbox One, Windows, ve Game Pass platformları üzerinden oynanabilecek. Oyun mekaniklerinin ise Life is Strange ile benzer olacağı belirtildi.

Oyunun transeksüel karakteri Tyler için GLAAD organizasyonuyla yakın şekilde çalışıldığı belirtildi. GLAAD’ın transeksüel temsilcisi Nick Adams, Tyler karakteri için “kendini gerçekleştirmiş ve cezbedici bir karakter. Onun hikayesi basit trans klişelerinden uzak” şeklinde konuştu. Tyler karakterini başka bir trans birey olan August Black seslendirecek. Bu da gerçekten çok güzel bir şey, oyun dünyasındaki karakterlerin çeşitli olması kişisel olarak çok sevdiğim ve hikayeleri derinleştirdiğine inandığım bir tercih.

Vurmalı, kırmalı, kahramanlı, görevli oyunları herkes kadar ben de sevsem de, arada bir hikayesi olan oyunları oynamak da gayet zevkli olabiliyor. Bu anlamda Tell Me Why, gözümün üzerinde olduklarının arasına eklendi.

Tell Me Why ile ilgili gelişmeleri sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz!

 

 

Hakkında Ezgi Çetin

Ezgi Çetin bağımsız bir oyun geliştirici ve Savebutonu yazarıdır. 29 yaşında ve bir kedi annesidir. En sevdiği oyun Tetris.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir