Anasayfa > Oyun Haberleri > The Witcher İçin Sansür Tehlikesi

The Witcher İçin Sansür Tehlikesi

Uzun zamandır beklenen oyun uyarlaması ve Netflix yapımı The Witcher dizisine Türkiye’de sansür uygulanacak gibi görünüyor.

Uzun bir süre önce çıkacağı duyurulan sevilen oyun serisi The Witcher‘ın aynı adı taşıyan ve Netflix yapımı olmasıyla dikkat çeken uyarlama dizinin, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de yayınlanan ana fragmanına sansür uygulandığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan The Witcher‘ın fragmanıyla beraber çoğu hayranı sonunda mutluluğa erişti. Fakat aynı şey Türkiye için biraz buruk gerçekleşti. Türkiye için yayınlanan fragmanın tam 29. saniyesinde ana karakterimiz Geralt‘ın arka planında bulunan bir sahne orijinal fragmana göre daha bulanık.

Bunun önemsiz bir detay olduğunu düşünüyor olabilirsiniz ama fragman sahneleri dizide bulunan bölümlerden seçiliyor. Bu da demek oluyor ki The Witcher‘ı sansürlü izleyeceğimiz şu anlık kesin gibi. Ayrıca sansürlenen sahnenin müstehcen içerik olması nedeniyle de sansürlü olma ihtimali daha da kuvvetleniyor.

The Witcher

Peki dizi hakkında son durumlar ne?

Dizinin açılış sahnesinde oyun serisinin son oyunu The Witcher 3: Wild Hunt oyununun açılış sahnesinin olacağı bilinmekte. Ayrıca merak edilen bir diğer soru ise oyunu oynayanların bildiği üzere meşhur küvet sahnesi hakkında. Dizide olup olmayacağı merak edilen sahne hakkındaki sorular yayınlanan fragman ile giderildi. Sahnenin, oyundaki haline oldukça benzer bir şekilde dizide de yer alacağı öğrenildi.

Ayrıca sizler için hem orijinal fragmanı hem de Türkiye fragmanını aşağıya bırakıyoruz. Dilerseniz iki fragmanı da izleyebilir ve 29. saniyeye giderek blurlu olduğunu söylediğimiz sahneye kendiniz de göz atabilirsiniz. Ayrıca daha fazla blog ve piyasadan güncel haberler için sitemiziInstagram hesabımızı ve Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. İyi günler!

Ana Fragman

Türkiye’de Yayınlanan Fragman

Hakkında Baran Varlık

Baran Varlık, ufak yaşlardan beri oyun sektörü için yazarlık yapıyor. 2019 yılından beri Save Butonu için çalışıyor. 15 yaşında ve Blizzard'a bayılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir