Anasayfa > Oyun Haberleri > The Witcher Yazarı ve CD Projekt Yeni Anlaşma İmzaladı!

The Witcher Yazarı ve CD Projekt Yeni Anlaşma İmzaladı!

The Witcher kitaplarının yazarı Andzrej Sapkowski, oyunun üreticisi CD Projekt Red ile yeni bir anlaşma imzaladı. Haber CD Projekt’in sitesinden duyuruldu.

İlk anlaşmada oyunların fazla ileri gidemeyeceğini düşünüp eli bol davranan Sapkowski, Witcher’ın bu kadar yayılmasının ardından yapımcı firmayla yeni bir anlaşma yaptı. CD Projekt’in sitesinden yapılan resmi açıklamada aşağıdaki ifadeler yer aldı:

“The Witcher oyun serisinin ve gelecekte çıkacak olan RPG oyunu Cyberpunk 2077’nin yaratıcısı CD PROJEKT olarak The Witcher kitaplarının yazarı Andrzej Sapkowski ile birlikte ilişkimizi güçlendiren yeni bir anlaşmaya vardığımızı belirtmekten şükran duyuyoruz.

“Bay Andrzej Sapkowski’nin eserlerini her zaman takdir ettik, CD PROJEKT RED’deki arkadaşlarımıza ilham kaynağı oluyorlar. Bugün devam eden ilişkimizde önemli bir adım attığımızı düşünüyorum.” CD PROJEKT’in başkanı ve co-CEO’su Adam Kiciński konuyla ilgili bu cümleleri sarf etti.

Anlaşma iki tarafın da geçmişteki ve şimdiki ihtiyaç ve beklentilerini açıkça belirtiyor ve karşılıyor, ve gelecekte iki taraf arasında kurulacak bir işbirliğinin temellerini atıyor.

Anlaşma CD PROJEKT’e yeni haklar tanıyor ve şirketin “The Witcher” adı altında video oyunu, çizgi roman, masa oyunu ve ürün üretmesini ve satmasını onaylıyor.”

Umarız anlaşma hem taraflara hem de oyunculara yarar sağlar. En güncel oyun haberleri için bizleri takipte kalın. İyi oyunlar diliyoruz 🙂

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir