Anasayfa > Oyun Haberleri > Türk Yapımı Curse Of Anabelle Çıkıyor

Türk Yapımı Curse Of Anabelle Çıkıyor

Merkezleri İstanbul’da bulunan şirket Rocwise Entertainment’dan bolca bulmaca ve korku ögesi içeren yeni Türk yapımı oyun: Curse of Anabelle!

Gün geçmiyor ki oyun sektöründe yeni bomba gibi oyunlar patlamasın. Harika grafikler, bolca aksiyon, enfes senaryolar derken oyun dünyası gerçekten her geçen gün gelişiyor. Fakat bizim açımızdan bir sorun var ki, Türkler maalesef bu sektörde büyük işlere imza atamadı. Aslında Türk yapımı olan ve büyük kitlelere hitap eden oyunlar olsa da, bu oyunlar büyük yapımların yanında maalesef fazla ön plana çıkamıyor.

Fakat buna rağmen yılmayan şirketlerden biri daha, Rocwise Entertainment! Kendileri, “bu sektöre bir oyun daha kazandıralım, azıcık ondan azıcık bundan” lafıyla hareket etmişler ve güzel bir oyuna imza atmışlar. Curse of Anabelle isimli yapımları yakında karşımıza çıkacak. Geliştirmeleri 2 yıldır süren oyun için net bir tarih olmasa da 2020 yılının ilk çeyreğinde yayınlanacağı en muhtemel seçenek.

Korku, gerilim ve gizem ağırlıklı olacağı bilinen oyun aslında önceden de haberdar olduğumuz bir oyundu. 29 Eylül’de Kickstarter üzerinden başlayan yardım fonu %60 toplandı ve geçmekte. Bu sebepten dolayı oyunun haberini şimdi yapmaktayız. Kickstarter üzerinden belirlenen fiyatlar ile destekte bulunanlar için ödüller ise yine proje sayfası üzerinden gösterildi, destek vermek isteyenler için ödül listesi şöyle; oyun çizimlerinin bulunduğu bir kitap, kupa, tişört ve daha birçok fiziksel öge. Hepsini incelemek için projenin Kickstarter sayfasına uğrayabilirsiniz. Ayrıca oyunun Steam adresini de buraya bırakıyorum.

Curse of Anebelle

Oyun Direktöründen Açıklama

Oyun hakkında konuşan Rocwise Entertainment Oyun Direktörü Engin Yüksel, “Rocwise Entertainment olarak Türkiye için dünya oyun pazarına yepyeni bir oyun kazandırmaktan gurur duyuyoruz. Curse of Anabelle, konusu gerçeklere dayanan bir oyun ve oyunumuzu diğer korku oyunlarından farklı kılan en önemli faktörlerden birisi de bu… Öncelikle oyunu oynadıkça hikâyenin içinde yer alan mistik temaların milattan önce 10. yüzyıla dayanan bir gizeme ve dünyanın yaradılışından daha da eski olan karanlık güçlerin varlığına dayandığını görebiliyorsunuz ve bu hikayenin izlerini gerçek dünyada da takip etmeniz mümkün. Oyuncularımız, hikaye ilerledikçe kendilerine kılavuzluk edecek olan kitaplar sayesinde ezoterizm, büyüler, antik ritüelker hakkında bilgi sahibi olacak ve maceralarına, kazandıkları bu yeni bilgiler sayesinde devam edecekler.” ifadeleri kullanıdı.

Peki Nedir Bu Oyunun Hikayesi?

Ana karakterimiz Anabelle, henüz 9 yaşındayken Amerika’da bulunan Colorado şehrine bağlı Boulder Kasabası’nda bulunan Ramsey Malikânesinde gizemli bir şekilde yaşamını yitirir. Olayın ardından gelen günlerde ise Anebelle’in ablası Emily rüyalarında kardeşini görmeye ve onunla konuşmaya başlar. İlk zamanlar bunun, beyninin ona oynadığı bir oyun olduğunu düşünen Emily bu rüyalar sıklaşınca ve daha ciddi bir hal almaya başlayınca kardeşinin arafta sıkıştığına ve yardım istediğini düşünür.

Curse of Anebelle

Bu olayların ardından kardeşinin öldüğü Ramsey Malikânesi hakkında bir araştırma yapar. Yaptığı araştırmadan sonra malikanenin açıklanamaz gizemli geçmişini öğrenen Emily ne yapacağını bilemez ve tüm olanları erkek arkadaşı Nathan’a anlatmayı düşünür. İlk başlarda anlatılanları önemsemeyen ve inanmayan Nathan bir süre sonra Emily’den haber alamayan Nathan hemen Emily’nin ne yaptığını öğrenmeye çalışır ve onun malikane hakkında yaptığı araştırmalara, okültizm ve çeşitli mistik işlerle ilgili olmasını ve bu sebepten başının derde girdiğini düşünür. Ardından ise kız arkadaşını kurtarmak isteyen Nathan, Emily’nin arkasından ilerlemeye başlar. Ve birlikte milattan önce 10. yüzyıla kadar dayanan bir gizemi ortaya çıkaracaklarından ve Dünya’dan bile eski varlıklarla kapışacaklarından bihaber yollarına devam ederler.

Biraz Daha Bilgi

Kitapların sayfaları sayesinde bolca bilgi toplayacağımız oyunumuzda çoğu oyundan aşina olduğumuz bir özellikte mevcut: Craft sistemi! Yani çeşitli materyalleri toplayarak yeni eşyalar oluşturabiliyoruz. Ve craft sistemi olan bir oyunda sadece anahtar ya da lamba yapılmaz. Büyük ihtimalle “Dünya’dan bile eski varlıklarla kapışacaklarından bihaber yollarına devam ederler” derken gerçekten kapışmaktan bahsediyor olabiliriz! Tabii bu sadece bir teori, yapımcı firmadan henüz dövüş sistemi hakkında bir açıklama gelmedi.

Curse of Anebelle

Hikayenin bu özeti bize verilen bilgilere göre düzenleyip tarafımızca yazılmıştır. Daha fazla bilgi paylaşılmadığından devamını oyunda görebileceğimizi düşünüyoruz. Bu sebepten şuanda elimizde sadece bu bilgiler var.

Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama şahsi fikrimce Türklerin piyasada çıkardığı oyunlar kötü-iyi fark etmez destek görmeli. Zaten fazla giremediğimiz bir sektörde adımızın duyulması adına bu tarz oyunlara ihtiyacımız var. Hikayesi güzel bu oyun için umarız ki sonunda istedikleri başarıyı yakalarlar ve bizi en iyi şekilde temsil ederler.

Sizde oyunun geliştirilmesinde yardımcı olmak isterseniz desteklerinizi firmaya çeşitli maddi yollardan belirtebilirsiniz. Ayrıca daha fazla blog ve piyasadan güncel haberler için sitemiziInstagram hesabımızı ve Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. İyi günler!

Hakkında Baran Varlık

Baran Varlık, ufak yaşlardan beri oyun sektörü için yazarlık yapıyor. 2019 yılından beri Save Butonu için çalışıyor. 15 yaşında ve Blizzard'a bayılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir