Anasayfa > Oyun Haberleri > Ubisoft Oyunlarına Crossplay Getirmeyi Planlıyor

Ubisoft Oyunlarına Crossplay Getirmeyi Planlıyor

Zamanımızda birçok oyun crossplay özelliği kazanmaya başlamışken Ubisoft da bu yenilikten geri kalmamayı amaçlıyor. Yapılan açıklamaya göre yayımcı, PvP kategorisinde bulunabilecek bütün oyunlara bu özelliğin getirilmesi gerektiğini düşünüyor.

Şimdilik Ubisoft‘un stabil crossplay‘e sahip oyunları arasında sadece Brawlhalla ve Just Dance bulunsa da bunun daha geniş bir yelpazeye dönüştürülmesi amaçlanıyor. CEO Yves Guillemot‘un Ubisoft oyunlarında crossplay olacak mı tarzındaki sorulara verdiği cevap şöyle: “Hedefimiz, zaman içinde PvP içeren bütün oyunlarımıza crossplay getirebilmek.” Ayrıca röportaj sırasında kullandığı ‘well on the way’ lafıyla da belli bir gelişme kaydedildiğini ve bu hedefin gerçekleştiğini yakın zamanda görmemizin mümkün olabileceğini de anlayabiliriz.

Kullanımı oyun endüstrisinde gittikçe popülerleşen cross-play özelliği, Call of Duty: Modern Warfare ve Fortnite gibi verebileceğimiz örneklerde var. Paradox ve Blizzard da kendi oyunlarını bu örneklerin arasına katmak için çabalarken şimdi de Ubisoft kolları sıvadı. Zamanı henüz belli olmasa da yakın zamanda popüler oyunları bu özellikle ile görmemiz mümkün görünüyor.

Oyun dünyasındaki gelişmelerden anında haberdar olmak için sitemizin oyun haberleri kategorisine ve Instagram hesabımıza uğramayı unutmayın.

Hakkında Dilara Yıldırım

6 yaşından beri video oyunlarına olan bağlılığını sürdürmüş, basit hayalleri olan basit bir dil bölümü öğrencisiyim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir