Anasayfa > Oyun Haberleri > Ubisoft’tan Rainbow Six Siege Hile Üreticisine Dava

Ubisoft’tan Rainbow Six Siege Hile Üreticisine Dava

Popüler FPS oyunu Rainbow Six’in oyuncuları son zamanlarda hilelerden bıkmış durumda. Müjde: Rainbow Six Siege hile üreticisine Ubisoft’tan dava geldi.

Günlüğü 13 dolara, aylığı 77 dolara hile satan firma MizuSoft, kendilerine Ubisoft tarafından açılan bir davayla karşı karşıya. 23 Ekim’de gerçekleştirilen duruşmada, “yüz binlerce dolar” değerinde hile sattığı iddia edilen MizuSoft’un hilelerinin oyunculara ekstra görüş açısı, duvar arkası görüş, fazladan hasar gibi haksız avantajlar sağladığı söylendi. Ubisoft’un cezalandırılmasını istediği tek firma MizuSoft değil, kendileri ayrıca hile firmasının para akışını sağladığı Simply San Webdesign şirketinin de cezalandırılmasını talep etti. Bu şirketin sahibinin MizuSoft’un sahibinin annesi olması da cabası.

rainbow

Ubisoft’tan Rainbow Six Siege Hile Üreticisi MizuSoft’a Dava

“Oyundaki denge yapay bir şekilde bozulursa, ya da bazı oyuncuların hile yaptığına veya haksız bir avantaj sağladığına dair bir algı oluşursa oyuncular oyundan zamanla soğur ve oyunu oynamayı bırakır. Bu da işin sonunda bütün R6S topluluğunu dağıtır ve oyunun ölüp gitmesine sevep olur.”

Hile firması MizuSoft, kendisini “güçlü ve aynı zamanda kullanıcı dostu yazılım üretmeye odaklı lider hile sağlayıcısı” olarak tanıtıyor. Kendileri aynı zamanda internet sitelerinde temiz bir yakalanma sabıkalarına sahip olduklarını ve hilelerinin fark edilmemesi, kullanıcılarının banlanmaması için mükemmel bir odakla çalıştıklarını belirtiyor. Fakat siteleri 24 Ekim itibarıyla kapanmış, aktiviteleri durdurulmuş durumda.

Ubisoft sadece sitenin sahibinin gerçek kimliğini bildiği için dava ettiği diğer bireyleri Discord ismiyle dava etmiş durumda. Oyunun üreticisi, dava ettikleri herkesin mümkün olan en yüksek cezayı alması konusunda ısrarcı.

Rainbow Six Siege hile üreticileri sizce hak ettikleri cezayı alacak mı? Konuyla ilgili düşüncelerinizi bizlerle belirtmekten çekinmeyin. Herkese iyi oyunlar 🙂

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir