Anasayfa > Oyun Haberleri > VALORANT Geliştiricileri, Ajan Yasaklama Özelliğine Dair Açıklamalar Yaptı
valorant ajan banlama

VALORANT Geliştiricileri, Ajan Yasaklama Özelliğine Dair Açıklamalar Yaptı

VALORANT geliştirici ekibinden isimler, oyuna eklenmesi beklenen ajan yasaklama özelliği hakkında bazı fikirlerini belirtti.

Karakter yasaklama özelliğini birçok farklı rekabetçi oyunda görüyoruz. Riot Games’in diğer bir oyunu olan League of Legends’ta da bulunan bu özellik sayesinde takımlar rakiplerinde görmek istemedikleri karakterlere karşı oynamak zorunda kalmıyor. Özelliğin VALORANT’a eklenmesi de doğal olarak mümkün gözüküyor, fakat bunun ne zaman yapılacağı bilinmiyor. VALORANT geliştiricileri, yakın zamnda yaptıkları açıklamalarda ajan yasaklama özelliğini ne durumlarda düşünebileceklerini belirtti. Bu açıklamalara göre özelliğin yakın zaman içinde oyuna eklenmesi pek de mümkün gözükmüyor.

VALORANT Nick Değiştirme

VALORANT Ajan Yasaklama Özelliği Geliyor Mu?

VALORANT’ın oyun geliştiricileri arasında bulunan Nicholas Wu Smith, yaptığı bir Twitch yayınında kendisine yöneltilen “Kaç ajan çıktığında yasaklamayı düşünebilirsiniz?” sorusuna “Belki 30 ajana yaklaşınca” cevabını verdi. VALORANT, ajanları bünyesine bu hızda kattığı sürece 30 ajan için yaklaşık 3-4 sene daha beklemek durumundayız.

Smith, bu özelliğin oyunu nasıl kötü etkileyebileceğinden de bahsetmeyi unutmadı. “Diğer oyunlarla karşılaştırınca yasaklama özelliğinden yeterince rekabet çıkarıp çıkaramayabileceğimize bağlı” açıklamasını yapan isim, diğer oyunlardaki yasaklama özelliğinin gerçekten iyi olup olmadığını da sorguladı. Oyunun geliştirici ekibi içerisinde bulunan Smith, bu fikrini güçlendirmek için VALORANT espor arenasındaki en iyi Jett oyuncularından biri olan TenZ’i gösterdi. Yasaklama özelliği oyunda olsaydı kendisinden bu kadar iyi oyunlar göremeyecektik ve oyundaki rekabet bir açıdan baltalanmış olacaktı.

Oyunun diğer geliştiricileri de bundan önce benzer açıklamalarda bulunmuştu. Kesin bir tarih belirtmeyen Ziegler, bu özelliğin gelecekte düşünülebileceğini, fakat oyuna katıp katmayacaklarının iyi düşünülmesi gerektiğini söylemişti. Kıdemli oyun tasarımcısı Trevor Romleski ise bu özelliğin espor sahnesindeki rekabeti baltalayabileceğini belirtmişti.

Smith’in belirttiği “30 ajan” sınırının kesin olmadığını, sadece yaklaşık bir tahmin olduğunu tekrar belirtelim. Sizce VALORANT’ın böyle bir özelliğe ihtiyacı var mı? Maçlardan önce ajan yasaklama seçeneğinin olması oyuna hangi aşamada zevk katabilir?

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir