Anasayfa > Oyun Haberleri > Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 Çıkış Tarihi Ertelendi

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 Çıkış Tarihi Ertelendi

2004 yılında yayınlanan ilk Vampire: The Masquerade – Bloodlines oyunu erken çıkış yapmış ve hatalarla dolu bir oyun olmuştu.

Oyunun geliştiricisi Paradox Interactive bu hatayı tekrarlamamak için Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2’nin çıkış tarihini 2020 yılının ilk çeyreğine erteledi.

Oldukça sevilen kült oyun Vampire: The Masquerade – Bloodlines sürekli çöküyor ve oynanışı baltalayan hatalar ile ilerleyiş engelleniyordu. Oyunun hayranları tarafından çözülen bu hatalar sayesinde ilk oyun ancak oynanabilir olmuş ve bir klasik haline gelmişti. Paradox Interactive bu hataya tekrar sebep olmamak için yeni oyunun çıkış tarihini erteledi.

Kült oyunun ikincisini oynamak için ne kadar sabırsızlansak da, teknik anlamda sorunlarla dolu olmasını istemeyiz. On beş yıldır beklenen oyunun geliştiricisi tarafından da ciddiye alınması ise mutluluk verici diyebiliriz.

Bugün yayınlanan geliştirici yazısında erteleme hakkında bir demeç verildi:

“Son üç buçuk yıldır Bloodlines 1’e iyi bir devam oyunu geliştirebilmek için çok çalıştık. Bize göre sadece bu mükemmel oyunun aynı hırslarını taşımak yeterli değil. Onun hatalarını tekrar etmeyeceğimizden de emin olmamız gerekiyor”

Vampire: The Masquerade Hakkında

Vampire: The Masquerade

Bir vampire hayat verdiğimiz gothic-punk ve distoik bir dünyayı resmeden oyun oldukça sevilmiş ve vampir temalı rol yapma oyunlarına öncülük etmişti. İnsan kanı içerek güçlenmeyi hedeflediğimiz oyunda diğer vampirlerle olan ilişkimize dikkat ediyor ve oyunun karanlık dünyasında hayatta kalmaya çalışıyorduk.

Vampirlerin şehirlerde yaşadığı ve feodal bir düzen altında hayatlarına devam ettiği bir dünyayı resmeden oyunun kökeni ise bir hayli eskilere dayanıyor. Mark Rein-Hagen tarafından geliştirilen oyun, hem dönemin ilk rol yapma oyunlarından hem de vampir temasını ilk defa oyunlaştıran eserlerden biri.

White Wolf Publishing‘in ilk ürünlerinden biri olan oyunun masaüstü RPG hali de mevcut. Oyunun nispeten eski oyuncular tarafından sevilmesinin de sebebi bu diyebiliriz. Masaüstü oyunlarla haşır neşir olan oyuncuların yeni oyuna dair beklentileri oldukça yüksek. Bakalım Paradox Interactive oyuncuları memnun edebilecek mi? Serinin yeni oyunu ise 2020 yılının ilk çeyreğinde bizlerle olacak ve PC, Xbox One ve PlayStation 4 platformlarında oynanabilir olacak. Peki siz erteleme hakkında neler düşünüyorsunuz?

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Kerem İstanbul Üniversitesi'nde edebiyat okuyor ve dört yılı aşkın bir süredir internetin çeşitli köşelerinde yazarlık yapıyor. Boş zamanında da tekrar tekrar Blade Runner izliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir