Anasayfa > Oyun Haberleri > Warcraft III: Reforged Çıkış Tarihi Duyuruldu

Warcraft III: Reforged Çıkış Tarihi Duyuruldu

Blizzard Entertainment firmasına ait ve tüm dünyada oldukça sevilen ünlü strateji/RPG oyunu, Warcraft III: Reforged adıyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

RPG oyunları piyasada oldukça sık rastlanan ama iyi yapıldıysa gerçekten zirveye oynayan yapımları olduğu büyük bir kategori. Yani bu demek oluyor ki iyi yapılan bir RPG oyunu piyasanın her zaman en üstünde olur. Bunun canlı örneği ise Warcraft olabilir! İlk olarak 1994 karşımıza çıkan ama o dönemler çokta ünlenmemiş seri, ikinci oyunu ile birlikte ön plana çıkmış ve büyük şanına kavuşmaya başlamıştır.

İkinci oyunun ardından çıkan üçüncü oyun ile birlikte artık iyice ünlenmiş seri, strateji ve RPG türünde bir numara olmuştu. Ardından bu oyunlara ek bir sürü eklenti ve içerik çıkarıldı. Bunlardan biri olan Reforged ise bugünkü haberimizin konusu.

Warcraft III Reforged

Warcraft 3‘ün en sevilen eklenti paketlerinden olan Warcraft III: The Frozen Throne paketini de içeren Warcraft III: Reforged, 60’dan fazla görev ve yenilenmiş grafikler ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Baştan tasarlanmış grafikleri ve sesleri, 7 adet tek oyunculu moduyla beraber birleştiğinde ortaya yepyeni bir Warcraft oyunu çıkıyor. 28 Ocak 2020‘de çıkması beklenen oyun, PC ve Mac OS platformları için çıkış yapacak, oyun şu sıralar beta sürecinde. Ayrıca daha çok ayrıntı isterseniz diye onları da bırakalım:

Warcraft III: Reforged’ın Özellikleri

  • Baştan Aşağı Elden Geçirilmiş Görseller: Warcraft III: Reforged orijinal oyunu günümüze taşırken tepeden tırnağa elden geçirilen karakterleri, yapıları, ortamları, animasyonları ve görsel efektleriyle geliyor.
  • Sürümler Arası Çok Oyuncu Desteği: Oyuncular orijinal oyun ya da Reforged sürümü fark etmeksizin Warcraft III oynayan herkesle kozlarını paylaşabilecek.
  • Orijinal Seslendirme: Reforged orijinal oyunun seslendirmelerini olduğu gibi muhafaza ederek benzersiz Warcraft III deneyimini koruyor.
  • Yeniden Tasarlanmış World Editor: Reforged kendi içeriklerini ve haritalarını geliştirmeyi seven topluluk üyelerinin yüzünü güldürecek yepyeni bir World Editor’la geliyor. Yüzlerce yeni tetikleyici, LUA desteği, modelleri içeri aktarmak için yeni araçlar ve halen planlanmakta olan bir dizi geliştirmeyle kendi oyununuzu tasarlamak hiç bu kadar keyifli olmamıştı!
  • Battle.net Entegrasyonu: Oyuncular Battle.net’in sunduğu, yazılı ve sesli sohbet, klanlar, sorunsuz kurulum ve yamalama gibi tüm özelliklerden faydalanarak Warcraft IIIdeneyimlerini perçinleyecek.

Yukarıda belirttiğimiz değişikliklere giden yeni sürümle beraber yenilenmiş bir oyun göreceğiz gibi duruyor. Umarız Blizzard gerçekten bu kadar heyecanlandığımıza değer bir bir sürümle karşımıza çıkar ve bizleri memnun edebilir. Ayrıca daha fazla blog ve piyasadan güncel haberler için sitemiziInstagram hesabımızı ve Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. İyi günler!

Hakkında Baran Varlık

Baran Varlık, ufak yaşlardan beri oyun sektörü için yazarlık yapıyor. 2019 yılından beri Save Butonu için çalışıyor. 15 yaşında ve Blizzard'a bayılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir