Anasayfa > Oyun Haberleri > Yeni Outlast Oyunu: Outlast Trials Yolda

Yeni Outlast Oyunu: Outlast Trials Yolda

Çıktığı andan beri piyasadan düşmeyen ve asla ününden bir şey kaybetmeyen ünlü korku oyun serisi Outlast’ın yeni oyunu Outlast: Trials yolda!

İlk oyunu 4 Eylül 2013 tarihinde çıkan ve çıktığı tarihten itibaren korku oyunları listesinde bir numaraya oynayan ünlü oyun serisi Outlast, içerdiği gerilim dolu atmosferi ve bolca korku ögesiyle çoğu kişinin favorisi olmuştu. Filmlerde oldukça ünlü olan, başrolün kamera kullanması olayı da Miles Upshur isimli kahramanımızın gazeteci olması sebebiyle güzel bir şekilde oyuncuya aktarılıyor.

İlk oyunun ardından serinin yapımcısı Red Barrels ilk oyun için bir ek paket çıkardı. Outlast: Whistleblower adıyla yayınlanan DLC ilk oyun kadar beğenildi ve firmaya büyük beğeniler topladı. DLC hikaye olarak ilk oyunun öncesini anlatıyordu, ayrıca DLC’nin bir oyun kadar uzun ve ayrıntılı olması da firmaya yapılan olumlu dönüşlerin sebeplerinden biri olmuştu.

Outlast Trials

DLC’nin ardından ise firma bir süre sessizliğe gömüldü. Üç yıllık sessizliğini Outlast 2 ile bozan firma yine korku ve gerilimi bolca yaşatan bir oyun yapmasına rağmen ne ilk oyun, ne de DLC kadar beğenildi. Çoğu yönden eksileri bulunan oyun ilk oyunlara kıyasla başarısız olması nedeniyle firmayı uzun bir düşünme sürecine soktu. Fakat bu süreç o kadar uzun sürmedi çünkü yeni Outlast oyunu Outlast Trials yolda!

Yeni Outlast Oyunu

Ayrıca yeni oyun hakkında müthiş bir bilgi daha elimizde. Bu sefer yalnız korkmak zorunda değiliz, dilersek bir arkadaşımızla birlikte de korkabiliriz! Yani kısacası, yeni Outlast oyununda Co-Op sistemi olacağı açıklandı. Geliştirme sürecinin henüz başında olduklarını belirten ekip ayrıca oyun hakkında az da olsa bilgi paylaştı. Yinede paylaşılan en büyük bilgi hala oyunu co-op gibi gibi duruyor. Daha önce de “farklı” bir proje üstünde çalıştıklarını belirten ekip bu projenin bir korku oyunu olduğunu belirterek yeni Outlast oyunun sinyallerini zaten vermiş oldu.

Outlast Trials

Facebook üzerinden duyurulan oyun hakkında edinilen diğer bilgilerde şöyle: Oyunda toplam üç karakter olacak ve bizler “denek” adı verilen karakterleri yönetebileceğiz. Amacımız ise bu denekleri çeşitli korku testlerinde hayatta tutmayı başarmak. Ayrıca Red Barrels bir açıklama daha yaptı ve “Pantolonunuza bir kaç arkadaşınız ile birlikte işemek her zaman daha keyiflidir.” ifadelerini kullandı.

Peki yeni Outlast oyunu hakkında siz neler düşünüyorsunuz, yorum atarak bize bildirebilirsiniz. Ayrıca daha fazla blog ve piyasadan güncel haberler için sitemiziInstagram hesabımızı ve Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. İyi günler!

Hakkında Baran Varlık

Baran Varlık, ufak yaşlardan beri oyun sektörü için yazarlık yapıyor. 2019 yılından beri Save Butonu için çalışıyor. 15 yaşında ve Blizzard'a bayılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir