Anasayfa > Oyun Haberleri > Yılın En Çok Satan Oyunu: NBA 2K20

Yılın En Çok Satan Oyunu: NBA 2K20

6 Eylül’de yayınlanan ve çokça sevilen basketbol oyunu NBA 2K20, sadece bir ay gibi çok kısa bir sürede yılın en çok satan oyunu olarak yeniden rekor kırdı.

2K serisini duymayan yoktur. Tüm zamanların en beğenilen ve oynanan basketbol oyunu serisidir. İlk oyunu çıktığından beri piyasadaki istatistikleri altüst eden oyun serisi, son zamanların en popüler oyunlarından biri. Seri, her yıl kırdığı rekorların yanına bu yıl NBA 2K20 oyunu ile beraber bir kez daha yılın en çok satan oyunu oldu.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Eylül ayında yayınlanan NBA 2K20, ünlü Perakende analist şirketi NPD Group tarafından yılın en çok satan oyunu ilan edildi. Eylül ayındaki satış grafiğine göre zirvede olan oyun, ayrıca spor oyunları arasında da favori oldu.

Borderlands 3, Madden NFL 20 ve FIFA 20 gibi, yılın en çok beklenen ve heyecanlandıran oyunlarını bile geride bırakan NBA 2K20 oyununun daha ilk ayda kırdığı bu rekoru gelecek aylarda yeniden egale etmesi bekleniyor. NPD Group tarafından yayınlanan satış grafiği ise hemen aşağıda. Oradan daha ayrıntılı değerlere bakabilirsiniz.

NPD Group tarafından yayınlanan liste:

NPD Group Satış Grafiği

Ayrıca listeyi incelersek göreceğiz ki Borderlands 3, Eylül ayını 2. olarak tamamlamış ve ABD’de yılın en çok satan 3. oyunu olmuş vaziyette. Borderlands 3’ü ise hemen arkasından sırasıyla FIFA 20, The Legend of Zelde: Link’s Awakening ve Madden NFL 20 oyunları takip ediyor.

Oyun, ilk çıktığı dönemlerde oldukça büyük eleştirilere ve tartışmalara sebep olmuştu. Fragmanlarından birinde, bir sahnede kumar olduğu gözüken oyun hakkında “Avrupa video oyun yaş değerlendirme kuruluşu” PEGI şikayette bulunmuştu. Oyuncular tarafından da büyük eleştiri yağmuruna tutulan oyun yinede yılmadı ve tüm bunları arkada bırakarak yine zirveye oturmayı başardı. Bize de sadece başarılarının devamını dilemek düşer!

Oyunun ilk ayda başardığı bu sayılar, gelecek aylarda artacak ve çok daha fazla satacağı düşünülüyor. Ayrıca daha fazla blog ve piyasadan güncel haberler için sitemiziInstagram hesabımızı ve Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. İyi günler!

Hakkında Baran Varlık

Baran Varlık, ufak yaşlardan beri oyun sektörü için yazarlık yapıyor. 2019 yılından beri Save Butonu için çalışıyor. 15 yaşında ve Blizzard'a bayılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir