Anasayfa > Oyun Haberleri > Türk Oyun Şirketi Yin Yang Games’e 1 Milyon Dolarlık Yatırım!

Türk Oyun Şirketi Yin Yang Games’e 1 Milyon Dolarlık Yatırım!

Firmalar için oyun, NFT koleksiyon ve blockchain servisleri geliştiren Türk NFT oyun şirketi Yin Yang Games, 1 milyon dolar yatırım aldı. 

Firmalara oyun, NFT koleksiyonları ve blockchain hizmetleri sunan oyun şirketi, şu anda NFT GameFi alanına odaklanan oyunlar geliştirmekte. Yin Yang Games, aldığı bu yeni yatırımı ise şu an üzerinde çalıştığı NFT bazlı kart oyunu Reincarnation’ın gelişim sürecini fonlamak için kullanacak. Yin Yang Games, pörtföyüne bununla birlikte eş zamanlı olarak yeni servisler ve ürünler eklemeyi de planlamakta.

yin-yang-game

Yin Yang Games’in CEO’sunun Açıklamaları

Yin Yang Games’in kurucu ortağı ve CEO’su İlker Onur Kaya, aldıkları yatırıma dair aşağıdaki açıklamalarda bulundu:

Blockchain teknolojisinin pek çok alanda olduğu gibi oyun dünyasında da büyük bir etki yaratacağını düşünüyorum. Bu kapsamda Gelişim Group ile gerçekleşen bu birliktelik, farklı sektörlerde teknolojik çözümler geliştirmek için önemli bir adım olacaktır.”

Kaya, bununla birlikte geleceğe yönelik vizyonlarını da tekrar vurguladı:

“Bu topraklardan çıkan ve tüm dünyada ses getiren oyun projelerine imza atmak istiyoruz. Bu yatırımla, şu anki en önemli projelerimizden Reincarnation’u tamamlayıp, aynı zamanda yeni ürün ve servisler geliştirerek çalışmalarımıza devam edeceğiz. Genç bir girişim olarak tüm dünyada ses getirecek projeler peşindeyiz.”

Yin Yang Games’in CEO’su, GameFi ürünlerinin son zamanlarda sahip olduğu popülariteyi de vurgulayarak bu alanda Türk geliştiriciler olarak global pazarda pay sahibi olmak istediklerinin altını çizdi.

Yatırımcının Açıklamaları

Yatırımı yapan Gelişim Group’un yönetim kurulu başkanı Mustafa Akçay ise bu iş birliğiyle ilgili aşağıdaki şekilde konuştu:

“Tekstil, enerji ve eğitim sektörlerindeki yatırımlarımızdan sonra, tecrübesiyle güvenimizi kazanan ve aynı dili konuşabildiğimiz eşsiz bir ekibe sahip Yin Yang Games’e yaptığımız yatırım ile teknoloji sektörüne giriş yapıyor olmaktan oldukça mutluyuz.”

Yin Yang Games Hakkında

2021 yılı Ocak ayında, İlker Onur Kaya, Alperen Kırcanoğulları, Ali Anıl Esmer ve Yiğit Karatokuş tarafından kurulan Yin Yang Games; temel felsefesi olan dengeyi her alanda benimsemiş, oyun ve blockchain alanında sürdürülebilir ürün ve servisler geliştiren bir oyun stüdyosu.

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir