Anasayfa > Oyun Haberleri > Age of Empires 4 Hakkında Açıklamalar: Oyun İçi Satın Alma İçermeyecek

Age of Empires 4 Hakkında Açıklamalar: Oyun İçi Satın Alma İçermeyecek

Age of Empires 4, doğrudan satın alınarak veya Microsoft’un Game Pass aboneliği üzerinden oynanabilecek. Ama oyun içinde ekstra eşya satılmayacak.

Oyunun kreatif yönetmeni Adam Isgreen, XO19 etkinliğinde Age of Empires 4 ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. XBOX’ın Londra’da düzenlediği etkinlikte konuşan Isgreen, “Gerçek zamanlı strateji oyunlarında oyun içi ödeme diye bir şey olmaz” ifadesini kullandı. “DLC’ler ve genişleme paketleri – Age 4 için bunları keşfetmeyi planlıyoruz.”

Adam Isgreen, halihazırda 35 adet medeniyet içeren popüler strateji oyununa daha fazla medeniyet eklenmeyeceğini de belirtti. Fakat eklenmesi gereken şeyleri bulmak için toplulukla iletişim halinde olmaları gerektiğini de söyledi.

“Profesyonel oyuncularımız bile “Daha fazla medeniyet eklemeyin, n’olur başka bişiler yapın” modundalar. Fakat ekleyeceğimiz şeyler konusunda topluluğumuzla iletişim halinde olmak, oyuna ne ekleyebileceğimizi anlamak istiyoruz. Oyunda görmek istedikleri şeyler nedir? Yeni oyun modları gibi mesela.”

age of empires 4

Yakın zamanda ilk oynanış videosu paylaşılan fakat hala çıkış tarihini bilmediğimiz oyunun yapımcıları, Age of Empires 4’ü oyuncu odaklı bir oyun yapma konusunda kararlı gibi duruyor. Isgreen, sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:

“Age 4 için neler yapacağımız, eklemeler gibi şeylerde nerelere kadar gideceğimiz konusunda bazı fikirlerimiz kesinlikle var fakat birçok konu topluluk ve oyuncular tarafından, kendilerinin oyunu görmek istediği gibi şekillendirilecek.”

Oyuncu odaklı bu yaklaşım bizleri mutlu ediyor, umarız verilen sözler yerine gelir. En güncel oyun haberleri için SaveButonu ekibini takipte kalın, hepinize iyi oyunlar 🙂

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir