Ev / Oyun Haberleri / Chernobylite İçin Yeni Bir Trailer Paylaşıldı
Chernobylite

Chernobylite İçin Yeni Bir Trailer Paylaşıldı

Yakın zamanda tam sürümle çıkış yapması beklenen Chernobylite için, geliştirici stüdyo The Farm 51 hikaye odaklı yeni bir trailer paylaştı.

Tam sürüme geçmesine çok kısa bir süre kala oyunun geliştiricisi The Farm 51, Chernobylite ile ilgili yeni bir trailer yayınladı. Oynanıştan ziyade oyunun evreninde nelerin olup bittiğine ve hikayeye odaklanan trailerda, ana karakterimiz Igor ve gizemli Black Stalker hakkında da ufak detaylar mevcut.

2019’dan beri erken erişimde olan ve uzunca bir geliştirme sürecinden geçen Chernobylite, 28 Temmuz gününde bilgisayarlar için sonunda tam sürüm ile çıkış yapacak. Oyunun PlayStation 4 ve Xbox One’a gelmesinin ise yaz aylarını bulacağı düşünülüyor. Oyun ayrıca 2021 yılının sonlarına doğru yeni nesil konsollara, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için de çıkış yapacak. Chernobylite’ın PlayStation 4’e fiziksel sürümle geleceği de paylaşılan bilgiler arasında.

 Chernobylite

Bilim kurgu, korku ve hayatta kalma gibi elementlere sahip Chernobylite içinde bolca çeşitli mekanik ve tema barındırıyor. Oyuncular kendilerine üs inşa etme, eşya üretme ve diğer takım arkadaşlarını kontrol etme gibi dikkat isteyen görevlerle oyunda hayatta kalmaya çalışacak. Rol yapma mekaniklerinin de bulunduğu oyunda kaynak kontrolü de önemli bir yer tutuyor. Hikayesel olaraksa Chernobylite, Igor isimli ana karakterimizin nişanlısını aramasını ve onun gizemli ortadan kayboluşunu aydınlatmaya çalışmasını konu alacak.

Netflix, “Önümüzdeki Yıl İçinde” Video Oyunları Sunmayı Planlıyor

Chernobylite’ın dikkat çeken yönlerinden bir diğeri ise gerçek hayattaki Çernobil bölgesini 3 boyutlu tarama yöntemiyle dijital ortama taşıması ve oyunun geçtiği ana bölge olarak kullanması. Geliştirici stüdyo The Farm 51 bu yöntemle gerçekçiliği artırmak ve daha detaylı bir dünya yaratarak oyunculara daha korku dolu bir deneyim sunmayı hedefliyor. Ayrıca kullanılan olağanüstü olaylar ve yaratıklarla da oyunun daha ürkütücü bir atmosfere sahip olması amaçlanıyor.

Hakkında Onat Çakalcı

Tükettiklerimi paylaşmayı severim. Ağır Witcher ve Dune fanıyımdır. Öyle yazıyorum işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir