Anasayfa > Oyun Haberleri > Cyberpunk 2077 Neden Tekrar Oynanabilir Olacak?

Cyberpunk 2077 Neden Tekrar Oynanabilir Olacak?

CD Projekt Red’in en son projesi Cyberpunk 2077, açıklandığı günden beri oyuncular tarafından heyecanla bekleniyor. En son söylentilere göre oyun iki, hatta üç kez yeniden oynanabilecek kadar materyal içerecek.

Cyberpunk 2077 Keanu Reeves

Cyberpunk 2077‘nin Witcher 3 kadar büyük bir oyun olmayacağını daha önce öğrenmiştik. Oyunun yapımcısı CD Projekt Red‘in planı ise oyunun kısa hikeyesini, tekrar oynanabilirliğiyle telafi etmek. Yapımcı ekip daha önce ana hikaye dışında bir çok yan görev olacağını belirtmişti. Reddit kullanıcısı shavod, Polonya’da gittiği Cyberpunk 2077 etkinliğinde yapımcılarla yaptığı röportajı paylaştı. Röportajda, CD Projekt Red, oyundaki yan görevlerde birden fazla seçim ve farklı hikaye yolları olacağını açıklıyor. Ayrıca bu yolların ve görevlerin yapılan seçimlere göre diğer yan görevlerle birleşeceğini söylüyorlar.

Shavod’un dediklerine göre yan görevlerde yapılan seçimler, diğer yan görevleri ve hatta ana hikayeyi ve görevleri bile etkileyecek. Bu etki Witcher 3’tekinden de büyük olacak. Bu yüzden oyuncular ilk bir kaç oynayışları boyunca tamamen farklı oynayış tarzlarında ve hikayelerde oynayabilecek.

Ayrıca Cyberpunk 2077, ana hikaye bittikten sonra da oynanabilecek. Şimdilik nasıl olacağı bilinmese de, CD Projekt Red ana hikayeden sonra oyunun devam etmesi için gerçekten havalı bir yol bulduklarını açıkladı. Reddit gönderisinde dinamik hava durumunun NPC’lere etkisi, polislerin suçlara karşı tavrı ve daha bir çok oynanış öğesi var.

CD Projekt Red ayrıca oyun için modlama araçları yapmaya sıcak baktığını fakat şimdilik böyle bir çalışmaları olmadığını açıkladı.

Cyberpunk 2077 16 Nisan 2020‘de çıkış yapacak.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077’yi siz de heyecanla bekleyenlerden misiniz? Şu haberimizde Instagram’a yeni gelen Cyberpunk filtrelerinden bahsetmiştik.

 

Hakkında Kayra Tokgöz

20 yaşında ve SaveButonu'nda yazarlık yapıyor. Kadıköy Anadolu Lisesi mezunu, Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisi, oyunsever.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir