Anasayfa > Oyun Haberleri > Death Stranding PC Yolcusu

Death Stranding PC Yolcusu

Kojima’dan oyuncuları sevindirecek haber geldi, beklentilerin epey yüksek olduğu Death Stranding PC platformunda da oyunculara sunulacak.

Hideo Kojima’nın Konami’den ayrıldıktan sonra oyun dünyasından aldığı desteği hepimiz biliyoruz. Bu süreç ardından bir hayli zaman geçti, beklentilerimizi yükselttiğimiz yapım Death Stranding ile ilgili de epey gelişme duyduk. Bu gelişmelerden en son duyurulanı ise epey önemli diyebiliriz. Oyun Playstation 4 için geliştiriliyordu ve bildiğimiz kadarıyla Playstation özel oyunlarından birisi olacaktı. Fakat Hideo Kojima yaptığı açıklama ile bu durumun değiştiğini ve Death Stranding oyununun pc oyuncuları tarafından da oynanabileceğini duyurdu.

Hideo Kojima “Selamun Aleyküm” dedi!

Yine de tarihlerle ilgili birkaç soru işaretini de çözmek lazım. Death Stranding Playstation için önümüzdeki ay çıkacak fakat bilgisayarlar için aynı durum geçerli değil. PS 4 için 8 Kasım tarihinde çıkacak olan oyun, PC için ancak yazın başlarında çıkacak gibi görünüyor.

Haberimizin kaynağı ise epey sağlam. Hideo Kojima’nın kendi hesabından yayınladığı Tweet’i de aşağıya bırakıyoruz. Konsolları için oyuna sahip olacak oyunculardan ise tek bir ricamız var, duymak istemeyenlere pek detay vermeyin hikayeden olur mu?

Hakkında Eran Küçük

Hikaye > Grafik sempatizanı bir yönetmen. Marmara Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu ve hayali kendi oyunlarını yapabilmek. Savebutonu adresinde çeşitli konularda imtiyazı var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir