Anasayfa > Oyun Haberleri > Diablo 4 Mikro Ödeme Barındıracak Mı?

Diablo 4 Mikro Ödeme Barındıracak Mı?

Duyurulması ile birlikte oyuncular arasında büyük bir heyecan yaratan Diablo 4 mikro ödeme barındıracak mı? Detaylar haberimizde.

Diablo şüphesiz oyun dünyasının en büyük markalarından biri. Arkasında Blizzard gibi oyun dünyasının dev şirketlerinden birinin olmasının da elbette bu duruma katkısı var. Geçtiğimiz Blizzcon fuarında duyurusu yapılan 4. oyundan sonra oyun hakkında arka arkaya bilgiler de gelmeye başladı. Önce oyunda bulunacağı önceden duyurulmuş olan Sorceress sınıfı için 10 dakika uzunluğunda bir oynanış videosu paylaşıldı. Oyun hakkında yeni bilgiler ise hız kesmeden gelmeye devam ediyor.

Günümüz oyunlarında oyuncuların karşısına çıkan en önemli problemlerden biri şüphesiz mikro ödemeler. Kimi oyunlarda oynanışa etki etmeyecek kozmetikler ile kendine yer bulan mikro ödeme sistemi kimi oyunlarda ise neredeyse oynanışın en önemli parçalarından biri haline geliyor. Bazı şirketler oyun içerisinde elde edilemeyecek güçlü silah ve karakterleri mikro ödemeler yolu ile oyuncuların kullanımına açıyorlar. Kısacası para vermeden oyunun tam potansiyeline erişmek mümkün olmuyor.

Diablo 4 mikro ödeme
Diablo 4 mikro ödeme barındıracak mı sorusu da oyunun ilk duyurulduğu günden beri oyuncuların zihinlerini meşgul ediyordu. Konuya dair Blizzard kanadından nihayet resmi bir açıklama geldi. Oyunun tasarımcılarından olan Joe Shely Diablo 4‘te mikro ödemelerin olacağını söyledi! Ancak telaşa kapılmaya gerek yok. Shely‘e göre bu mikro ödemeler yalnızca oyun içi kozmetikleri satın almak için kullanılacak. Kısacası para ödeyerek haksız rekabet ortamı oluşturacak eşyalara sahip olamayacağız. Karakterimizin görünüşünü değiştirecek kozmetik ögeler mikro ödeme yolu ile oyun içerisinde satılacak.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde bir aydınlanma yaşadım. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir