Anasayfa > Oyun Haberleri > Diablo 4 Resmi Olarak Duyuruldu!

Diablo 4 Resmi Olarak Duyuruldu!

Blizzard’ın her yıl düzenlediği ve oyunları hakkındaki son bilgileri paylaştığı Blizzcon fuarından Diablo 4 haberi geldi! Detaylar ve fragman ise haberimizde.

Blizzcon 2019 bugün itibari ile başladı. Fuardan gelen ilk büyük haber ise Diablo hayranları için oldu. Blizzard efsane oyun serisine 4. halkayı da ekleyeceğini resmi olarak duyurdu! Oyun tarihinin en sevilen serilerinden olan Diablo oyuncuların karşısına bir kez daha çıkmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yılın Blizzcon fuarında da oyunun duyurulacağına dair söylentiler çıkmıştı ancak oyuncular bunun yerine oyunun mobil platformuna da geleceği haberini alarak hayal kırıklığına uğramışlardı. Bu olaydan sonra ise Blizzard sosyal medya ve forumlarda eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

Blizzard bu olaydan dersini iyi almış olacak ki bu yıl karşımıza muazzam bir fragman ve sunum ile çıktı. Neredeyse 10 dakika uzunluğunda bir fragman ile oyunculara tanıtılan Diablo 4 tanıtım sırasında da alkışlarla karşılaştı. Yapılan açıklamalara göre oyun Diablo 3‘te gerçekleşen olaylardan yıllar sonrasını konu alacak. Ayrıca oyunun yönetmeni Luis Barriga‘da oyunun oyuncuların uzun zamandır devam eden talepleri doğrultusunda karanlık köklerine geri döneceğini söyledi.

Oyunda bir de PvP bölgesi olacağının bilgisi de oyuncular ile paylaşıldı. Bunlar haricinde oynanabilir olarak oyunda bulunacak ilk üç sınıf ise Sorcerer, Druid ve Barbarian olacak. Diğer sınıflar hakkında henüz bir açıklama gelmese de bu çeşitliliğin zamanla artacağı kesin. Oyun PC, PlayStation 5 ve Xbox One platformlarında oyuncular ile buluşacak. Oyunun çıkış tarihi için yapılmış bir açıklama ise henüz bulunmuyor.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde bir aydınlanma yaşadım. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir