Anasayfa > Oyun Haberleri > Donald Trump Twitch Yayınlarına Başladı!

Donald Trump Twitch Yayınlarına Başladı!

Donald Trump özellikle de son sıralarda ülke gündemimizden düşmeyen bir isim. Bu kez de Donald Trump Twitch yayınlarına başlamasıyla gündem olmayı başardı. Detaylar haberimizde.

ABD Başkanı Donald Trump başta Twitter olmak üzere sosyal medya hesaplarını oldukça aktif kullanan siyasetçilerden bir tanesi. Önümüzdeki yıl ülkesinde düzenlenecek olan başkanlık seçimlerine yeniden adaylığını koyan Trump bu kez de propaganda çalışmasını yürütmek için gözünü ünlü yayın platformu Twitch‘e dikmiş durumda.

Ünlü platform üzerinden ilk yayınını gerçekleştiren Donald Trump bu yayında 12.000’in üzerinde kişi tarafından izlendi. Daha önce video oyunlarının çocuklar açısından oldukça zararlı olduğunu düşündüğünü söyleyen Donald Trump tam da kendinden beklenebilecek bir ironi örneği sergileyerek asıl amacı oyun yayınlarının yapılması olan bir platformda propaganda çalışmasını yürütmeye başladı.

Twitch genel olarak bir oyun yayını platformu olsa da siyasetçilerin platformu kullanmalarına herhangi bir yasak getirmiyor. Bakalım Donald Trump Twitch üzerinden yayın yapmaya daha ne kadar devam edecek? Bu hamlesi ile diğer siyasetçilerin de popüler yayın platformunu kullanmasına ön ayak olacak mı? Soruların cevapları için biraz daha beklememiz gerekecek.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde bir aydınlanma yaşadım. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir Yorum

  1. Ahmet Taha Koçtaş

    Türkiye’ye yaptırım uyguladım (Erdoğan çok kızdı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir