Anasayfa > Oyun Haberleri > Doom 64 İçin Yeni Fragman Geldi

Doom 64 İçin Yeni Fragman Geldi

31 Mart 1997’de Nintendo 64 için piyasaya çıkan Doom 64, 2020 senesinde bütün platformlar için bizimle tekrardan buluşacak, işte yayınlanan fragman.

Midway Games, bildiğiniz gibi ilk Mortal Kombat oyunlarını yapan, tabiri caizse oyunun temellerini atan firmadır. Midway Games’in yaptığı Doom 64, az önce de belirttiğimiz gibi sadece Nintendo 64 için çıkmıştı ve doğal olarak serinin hayranları tarafından tepki çekmişti. Oyunu oynayamayan hayranları mecbur korsana sarıldı ve oyunu bilgisayara port edip öyle oynadılar. Şimdi ise Bethesda, Doom 64 için üzülen oyunculara bir şans verdi. Doom 64, Playstation 4, Nintendo Switch, Xbox One ve Pc platformları için satışa 20 Mart 2020’de sunulacak. Aynı zamanda Doom Eternal’da aynı tarihte çıkacak. Onun için Doom Eternal’ı ön sipariş eden oyunculara Doom 64 yanında hediye. Henüz Doom 64’ün fiyatı belli değil.

Doom 64, grafik olarak Quake oyunlarını andrırıyor. Oynanış ise aynı. Silahlar, iblisler, mekânlar, müzikler  klasik Doom oyunlarından oldukça farklı. Ne kadar satılır, ilgi görür bilemeyiz. Fakat şimdiden Doom hayranları için oyun oyunlar diliyoruz. Lafı daha fazla uzatmadan sizleri Doom 64 için yayınlanan fragman ile baş başa bırakalım dilerseniz.

 

 

Hakkında Harun Refik Çiftci

Oyunlarla bir bebekken elime tutuşturulan çakma Nintendo kolu ile tanıştım. Retro oyunlara ve Slasher filmlere hayran bir şahıs. FPS aşığı olduğum doğrudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir