Anasayfa > Oyun Haberleri > EA Oyunları Steam’e Geri Mi Dönüyor?

EA Oyunları Steam’e Geri Mi Dönüyor?

Uzun zamandır Electronic Arts yani EA’in oyunlarını Steam‘de göremiyorduk. Fakat bu uzun aradan sonra EA Oyunları Steam’e geri dönüş yapacak gibi duruyor.

EA Oyunları Steam'e dönecek mi?
EA Oyunları Steam’e dönecek mi?

EA‘in 2011’de Battlefield 3 ile birlikte çoğu oyununu kendi mağaza platformu olan Origin‘e taşımasıyla beraber Steam’deki çoğu EA Oyunları da kalkmıştı. Geçtiğimiz günlerde EA’in Twitter hesabından atılan bir tweet ise kullanıcıların aklında soru işareti uyandırdı. EA hesabı üzerinden, üzerinde logosu bulunan ve üstünde dumanı tüten bir kupa paylaştı. Bunu çoğu kullanıcı oyunların sonunda Steam‘e döneceğinin bir habercisi olarak yorumladı. Steam aynı zamanda duman anlamına geldiğinden EA’in durup dururken hiç bir şey açıklamadan böyle bir paylaşım yapması oyuncularda heyecana yol açtı. Çoğu oyuncu uzun zamandır Origin’deki oyunların Steam’e geri gelmesini istiyordu.

Ayrıca EA’in Steam’e dönüşünün tek habercisi ve kanıtı(?) bu da değil. Geçtiğimiz günlerde bir Twitter kullanıcısı, Origin’in, oyunlarının Steam üzerinden açılmasını sağlayacak bir test aplikasyonunun fotoğrafını attı. Bu da Origin’in oyunlarını aynı Ubisoft’un UPlay’i gibi Steam üzerinden satışa çıkaracağını fakat oyunun açılışını kendi üzerinden yapacağını gösteriyor. Fakat şimdilik kesin bir şey söyleyemeyiz. Eğer bu haberler doğruysa Apex Legends ve daha bir çok oyunu Steam arkadaşlarımızla ve Steam arayüzüyle oynayabileceğiz.

Siz EA’in Steam’e geri dönüş yapması hakkında ne düşünüyorsunuz? Facebook grubumuza buradan katılarak tartışmalara katılabilirsiniz.

 

Hakkında Kayra Tokgöz

20 yaşında ve SaveButonu'nda yazarlık yapıyor. Kadıköy Anadolu Lisesi mezunu, Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisi, oyunsever.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir