Anasayfa > Oyun Haberleri > EA Steam Partnerliği Resmi Olarak Duyuruldu!

EA Steam Partnerliği Resmi Olarak Duyuruldu!

Geçtiğimiz günlerde buharlı bir görsel paylaşarak sinyali çakan EA Steam ile yaptığı partnerliği bu sefer resmi olarak duyurdu.

Dört gün önce buhar çıkan bir kahve fincanıyla olası bir Steam partnerliğinin işaretini bizlere sunan EA, bu iş birliğini resmi siteden yaptığı bir açıklamayla duyurdu.

15 Kasım’da piyasaya sürülecek olan EA oyunu STAR WARS Jedi: Fallen Order™’ın Steam’de ön siparişe açılmasıyla başlayan partnerlik kapsamında Steam’e ilerleyen zamanlarda yeni EA oyunları da eklenecek. Yapılan açıklamaya göre ilerleyen aylarda The Sims 4, The Unravel Two gibi popüler oyunlar Steam’de oynanabilir hale gelecek. Önümüzdeki yıllarda ise Apex, FIFA, Battlefield V gibi çok oyunculu oyunlar da Steam üzerinden oynanabilir olacak. Çok oyunculu oyunları Steam-Origin oyuncuları beraber oynayabilecekler.

Oyun sektöründeki iki dev platformun böyle bir iş birliği yapması biz oyuncuları oldukça sevindirdi. Bakalım Türkler olarak en çok şikayetçi olduğumuz Origin’in oyun fiyatları mevzusu Steam’in sabit kur politikasıyla çözüme kavuşacak mı?

“Bazı gelişmeler var…”

EA Steam Partnerliği

EA, resmi sitesinden yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Electronic Arts ve Valve, EA oyunlarını Steam’deki oyunculara sunmak konusunda anlaştı. Gelecek yazdan itibaren, üyelik avantajları ve mükemmel oyunlarla dolu durmadan büyüyen abonelik servisimiz EA Access de Steam’de kendine yer bulacak. Bu gelişmeyle beraber Steam’deki ilk abonelik servisi olacak olan EA Access, ayrıca EA aboneliği içeren dördüncü servis.

Partnerliğimiz 15 Kasım’da piyasaya sürülecek, ön siparişe şimdiden açık olan Star Wars™ Jedi: Fallen Order oyunuyla başlıyor. Gelecek aylarda Steam’deki oyuncular The Sims 4 ve Unravel Two gibi isim yapmış eserleri de oynayabilecek. Apex Legends, FIFA 20 ve Battlefield V gibi çok oyunculu oyunlar ise önümüzdeki sene Steam’e gelecek ve iki platformdaki oyuncular da bu oyunları birlikte oynayabilecekler.”

Çok oyunculu oyunların Steam’e gelmesi için bir sene daha beklememiz gerekmesi dışında çok güzel bir gelişme oldu bizler için. Bakalım bu partnerlik iki firma için de karlı olabilecek mi? Düşüncelerinizi bizlerle belirtmekten çekinmeyin, hepinize iyi oyunlar diliyoruz 🙂

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir