Anasayfa > Blog > En Absürt 10 Oyun Silahı

En Absürt 10 Oyun Silahı

Oyun piyasası asla durulmuyor. Binlerce oyun çıkan ve çıkmaya devam eden sektörde, şu ana kadar çıkan en absürt 10 oyun silahı listesine bir göz atın.

Oyun piyasası durmak bilmeyen bir canavar, bunu hepimiz biliyoruz. Her yıl onlarca oyun karşımıza çıkıyor ve beraberinde sektöre yenilikler katıyorlar. Bizde sizler için bu oyunların beraberinde getirerek sektöre kazandırdığı 10 absürt oyun silahını listeleyeceğiz. Hemen başlayalım!

En Absürt 10 Oyun Silahı

1- The Wabbajack/Çılgındeğnek – Oblivion & Skyrim

The Wabbajack için oyunun en enteresan ve en eğlenceli silahı dersek sanırsam kimse buna karşı çıkmaz. Seçtiğimiz bir kişiyi(en iyisi kurbanı diyelim!) bir eşyaya ya da hayvana dönüştürmeye yarayan bu silah, dönüştürdüğümüz şeylerle etkileşime girebilmemizi sağlaması da ayrı bir güzellik. Yani yemeğe dönüşen kurbanımızı dilersek afiyetle yiyebiliriz.

2- The Groovitron/Disko-silahı – Ratchet & Clank

The Groovitron

Aslında konu Ratchet & Clank olduğunda herhangi absürt bir duruma şaşırmamız gerekir. Çünkü oyun başlı başına absürtlük üzerine kurulmuş halde. Gördüğünüz her şeyle eğlenebiliriz. Peki The Groovitron silahını farklı kılan şey ne? Aslında yine absürt olmasına rağmen yaptığı şey diğer silahlardan daha farklı, bu silah isabet ettiği rakiplerin sanki diskodaymış gibi dans etmesini sağlıyor. Ufak bir bilgi daha, dans eden düşmanı vurarak onu gafil avlamamız da cabası. Ama bu da yetmez derseniz, bu silahın her rakip için dizayn edilmiş ayrı dansları var. Yani her rakip farklı şekilde dans ediyor!

3- The Crossbow/Arbalet – Stranger’s Wrath

The Crossbow

Aslında arbalet silahı çoğu oyundan aşina olduğumuz ve eğlenceli bir tarafı olmayan sıradan bir silah. Fakat içinde bulunduğu oyun Stranger’s Wrath olunca işler değişiyor. Bu arbeletin özelliği aslında kendisinde değil, attığı şeyde, pardon.. Canlıda. Evet, bu oyunda arbaletimiz ok yerine canlı varlıkları fırlatıyor. İşin bir güzel tarafı daha, bu arbaleti çeşitli eklemeler ile güçlendirebiliyor ve daha çok vuran canlılar elde edebiliyoruz.

4- Various Throwables/Çeşitli Atılabilirler(şeyler) – Bahamut Lagoon

Various Throwables

Adını duyunca çokta enteresan bulmayacağınız silahın olayı aslında isminde değil. Yaptığı, daha doğrusu attığı şeyde. Bu silah ile beraber envanterinizde bulunan ve normalde atılamayan eşyaları atabilirsiniz. Bir yandan envanterinizde bulunan çöp şeyleri temizler, bir yandan ise rakipleriniz üzerinde çeşitli fantezilerini gerçekleştirebilirsiniz. Yanlış yapılmış kurabiyeler ile düşmanlarınızı zehirleyebilir, ya da yetişkin dergileri atarak onların afallamasını sağlayabilirsiniz.

5- Voodoo Doll/Voodoo Bebeği – Blood

Voodoo Doll

Günlük yaşantımızda fazla rast gelmesek bile büyücülük ve cadıcılık gibi kavramları bilenlerin aşina olacağı bir diğer eşyamız Voodoo Bebeği, fazla bilinmeyen ve azıcık daha fantastik olması dışında Doom oyunundan bir farkı olmayan Blood‘un en önemli özelliği ise silahları. Voodoo Bebeği ise bunlar arasından en ünlü olanlarından. Karşınızdaki düşmanı öldürmek için elinizdeki Voodoo Bebeğini bıçaklamamızı gerektiren bu silahı eğer Blood oynarsanız mutlaka deneyin. Ama, çokta şey etmeyin. Biraz sadistçe.

6- Mr. Toots/Bay Toots – Red Faction: Armageddon

Mr. Toots

Bir oyun düşünün, içinde boynuzlarından tuttuğunuz ve poposundan ateş eden bir unicornun olduğu. İşte bu gerçekten fazlasıyla absürt. Gökkuşağı şeklinde ?#!& silahımız, duvarları kırabilmesi gibi özellikleriyle de oldukça eğlenceli. Gerçekçiliğin tamamiyle içinden geçtiğimiz bu silahla sizde eğlenceli dakikalar geçirebilir ve bir unicornun aslında ne kadar kuvvetli olduğunu görebilirsiniz.

7- Super Massager/Süper Masör – Dead Rising 3

Super Massager

Adını duyduğunuzda bile güleceğiniz silahlardan biri: Süper Masör. Aslında adıyla çok bir alakası olmasa da içeriği komik. Bu enteresan eşyamız, dildo ve bir kaç eşya daha kullanılarak craft edilebilen müthiş bir silah. Ne attığını söylememize gerek yok herhalde.

8- Chicken Drumstick/Tavuk Budu(bacağı) – Medievil

Chicken Drumstick

Listemize şöyle bir baktığınızda yiyeceklerle ilgili oldukça silah gösterdik. Ama daha en ilginç olanını sizlere göstermedik. İşte karşınızda Tavuk Budu ya da Tavuk Bacağı! Evet, tam olarak ismi gibi bir silah. Elinize koskocaman bir tavuk bacağı alıyorsunuz ve rakiplerinize onunla saldırıyorsunuz. Ayrıca en keyifli kısmı ise bu silahla vurduğunuz rakiplerin yiyebileceğiniz tavuklara dönüşmesi. Tabii önceden yaratık olan bir tavuğu kimin midesi kaldırabilir, onu bilmiyoruz.

9- Klavyemiz – Typing Of The Dead

Bu sefer işin içine farklı bir mekanik giriyor, Klavyemiz. Karşımıza çıkan cümleleri doğru yazarsak rakiplerimize hasar verebildiğimiz bu silah, oldukça farklı ve eğlenceli bir fikir. Karşınıza çıkan canavara göre cümlenin zorluğu değişen bu oyunu oynamak için tek ihtiyacınız bir klavye. Ayrıca bu müthiş ötesi(!) oyunun bir de DLC’si var. DLC’nin içeriği ise çok işe yarar. Sizi düşünen yapımcı ekibin daha az yorulmanız için kelimeleri ve harfleri azaltması.

10- Rotten Egg/Çürük Yumurta – Resident Evil 5

Rotten Egg

Ve sıra geldi listemizdeki en ünlü oyuna ve silaha. Herhalde Resident Evil serisini duymayanınız yoktur, serinin beşinci oyununda ise geliştirici ekip bir korku oyununun içerisinde neden mizah olmasın diye düşünmüş olacak ki oyuna silah olarak bir Çürük Yumurta eklemeyi düşünmüşler. Evet, bildiğiniz çürük yumurta. Kendimizi bile iyileştirebildiğimiz bu çok fonksiyonlu silahın tek minik sıkıntısı, bazı durumlarda bu yumurtayı yediğinizde ölmeniz. Zaten kimin midesi kaldırabilir böyle bir rezaleti.. Eğer ben izlerim diyorsanız bunu kendinize yaparak zaman kaybetmenize de gerek yok. Düşman üzerinde kullanıldığında da düşmanı zehirleyen ve acılar içinde ölmesini sağlayan silahı kullanabilirsiniz.

BONUS!- Pan/Tava – PUBG

PUBG Pan

Bu konuda açıklama yapmak istemiyorum. Tava nedir ya?

 

Ve bir listemizin daha sonuna geldik, sizler için tam 11 adet absürt silah listeledik. Umarız ki okurken keyif almışsınızdır. Ayrıca daha fazla blog ve piyasadan güncel haberler için sitemiziInstagram hesabımızı ve Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. İyi günler!

 

Hakkında Baran Varlık

Baran Varlık, ufak yaşlardan beri oyun sektörü için yazarlık yapıyor. 2019 yılından beri Save Butonu için çalışıyor. 15 yaşında ve Blizzard'a bayılıyor.

Bir Yorum

  1. Beril Özge Danacı

    Nerede Dubstep Gun? Hiç yakıştıramadım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir