Ev / Listeler / Arkadaşlarınızla Eğlenebileceğiniz En İyi Tabletop Simulator Oyunları
en iyi Tabletop Simulator oyunları

Arkadaşlarınızla Eğlenebileceğiniz En İyi Tabletop Simulator Oyunları

Oyuncuları sanal bir masanın başında bir araya getirerek masaüstü oyunları oynamalarına imkan veren en iyi Tabletop Simulator oyunlarını derledik.

Tabletop Simulator bize göre benim diyen her oyuncunun Steam kütüphanesinde mutlaka bulunması gereken yapımlardan. Halihazırda görece uygun fiyatı ile dikkat çeken oyun indirim dönemlerinde çok daha uygun fiyatlardan da alıcı bulabiliyor. Uzaklardaki arkadaşlarınızla toplanıp bir şeyler yapmak istediğinizde imdadınıza hızır gibi yetişecek olan Tabletop Simulator neredeyse yapılmış tüm masaüstü oyunlarını oynamanıza imkan tanıyor. Bizler de bu listemizde Tabletop Simulator üzerinden oynayabileceğiniz en iyi ve en popüler oyunları sizler için listeledik. Ancak unutmayın, Tabletop Simulator ile yapabileceklerinizin neredeyse sınırı yok!

  • Catan

Masaüstü oyunu denildiğinde ilk akla gelen yapımlardan olan Catan, Tabletop Simulator‘ın de en popüler ve eğlenceli oyunlarından. Arkadaşlarınızla bir araya gelip köylerden büyük şehirlere dönüştürdüğünüz yerleşim yerleriyle yeri geldiğinde birbiriniz ile işbirliği içerisinde ilerleyebilir, yeri geldiğinde ise yalnızca birkaç parça taş uğruna rekabete girişebilirsiniz. Catan‘ın birbirinden başarılı versiyonları Tabletop Simulator atölyesinde onlara bir şans vermenizi bekliyor.

en iyi Tabletop Simulator oyunları

  • Secret Hitler

Masaüstü oyunu seven oyuncular arasında rüştünü çoktan ispat etmiş olan Secret Hitler de elbette ki Tabletop Simulator atölyesinde yer alan oyunlardan. Liberaller ve faşistler olarak iki takım halinde oynanan oyunda faşistler Hitler’i başa geçirmeye çalışırken liberallerin amacı ise bu kötü sonu engellemek. Türlü türlü entrikalara sahne olan Secret Hitler‘e Tabletop Simulator sahibiyseniz mutlaka bir göz atmalısınız.

en iyi Tabletop Simulator oyunları

  • UNO

Dünyanın en popüler kart oyunlarından olan UNO‘nun Tabletop Simulator‘de yer almadığını düşünmemiştiniz herhalde? Kendine ait pek çok ayrı oyunu ve uygulaması olsa da UNO‘yu tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi her şeyin sizin eliniz ve kontrolünüzde olduğu bir masada oynamak apayrı bir deneyim. UNO bu haliyle size bir bilgisayarın başında değil de gerçek bir masanın başında arkadaşlarla toplanmışsınız duygusu yaşatacak.

 

  • Card Against Humanity

Bu kartların kesinlikle sizle bir derdi var! Arkadaşlarınızla bir araya gelip elinizdeki kartlarla yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz oyunda eğer kafa dengi bir arkadaş grubunuz varsa gülmekten gözlerinizden yaş geleceğini garanti ederiz! Ortadaki kartı elinizdeki en komik olabileceğini düşündüğünüz kartla tamamlayarak ortaya birbirinden absürt durumlar ve cümleler çıkartmaya çalışacağınız oyunda yeri geliyor Miley Cyrus uzaylılarla haka dansı yaparak savaşabiliyor, yeri geliyor Donald Trump acılı Doritos eşliğinde scuba diving yapıyor! Elbette ki bunların hepsi sizin kartlarla yapmaya cüret edebileceklerinizle alakalı.

 

  • Stardew Valley

Yalnızca tek bir kişi tarafından geliştirilip tüm dünyada eşine az rastlanır bir başarıya imza atmış olan bağımsız yapım Stardew Valley yakın zamanda karşımıza bir de kutu oyunu olarak çıkmıştı. Hayranlar tarafından beğeni ile karşılanmış olan bu kutu oyununun başarılı uyarlamaları da Tabletop Simulator atölyesinde yer alıyor. Kısacası arkadaşlarınız sanal masanızın başına toplayın ve dedenizden kalan köy evinde çiftçilik yapmaya ve gizemli çözmeye başlayın!

 

  • Clue

Biraz gizeme ve dedektifliğe soyunmaya kim hayır diyebilir ki? Kutu oyunları arasında halihazırda sağlam bir yeri bulunan Clue, Tabletop Simulator üzerinden de oynanabiliyor. Elimizdeki ipuçları ve oyun tahtasında ilerledikçe elde ettiklerimiz ile gizemli bir cinayeti aydınlatıp katilin peşine düşeceğimiz oyunda gizem perdesini aralamaya çalışan dedektiflerden biri olarak arkadaşlarınızla eğlenebilirsiniz.

en iyi Tabletop Simulator oyunları

 

 

  • Gloomheaven

Hemen şimdi ekibinizle birlikte fantastik diyarlara adım atabilirsiniz! Gloomheaven çok sevilen bir masaüstü oyununun ardından oyuncuların karşısına fena sayılmayacak bir de video oyunu ile çıkmıştı. Şimdi ise sevilen yapımı Tabletop Simulator üzerinden deneyimlemek var sırada. Masaüstü oyun otoritesi BoardGameGeek sitesi tarafından çıkış yaptığı 2017 yılının en iyisi seçilmiş olan yapımda ekibinizi toplayıp farklı senaryolara sahip maceralara atılabilirsiniz. Kısacası Gloomheaven siz ve arkadaşlarınıza masa başında unutulmayacak bir RPG deneyimi vadediyor.

 

 

  • Dungeon & Dragons

RPG deyip de D&D‘den bahsetmemek olur mu hiç? Kendine has kocaman bir hayran kitlesi olan bu FRP klasiği de Tabletop Simulator üzerinden deneyimlenebilen yapımlardan. Size oyunda ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü modeli, kural kitabını, minyatürü, eşyayı ve zarı sunan atölye modları sayesinde Dungeons & Dragons‘ın dünyasına henüz adım atmadıysanız şimdi tam zamanı! Yalnız baştan uyarıyoruz, bu oyun deneyimi bağımlılık yapabilir!

DnD Rehberi: DnD Nedir?

  • Codenames

Tabu oynamaktan sıkıldınız mı? Bir de Codenames‘i deneyin! Dijital ortamda ayrı bir oyun olarak oynanabilse de Codenames‘in tadı Tabletop Simulator ile bir başka çıkıyor. Kendi grubunuza ait kartları en az anahtar kelime ile bulmaya çalıştığınız yapımda rekabet de bambaşka bir tat veriyor.

 

  • Joking Hazard

Bu kadar rekabet bize yetti, biraz da sakin sakin gülelim eğlenelim derseniz Joking Hazard‘dan daha iyisini bulmak güç olacaktır. İnternetin her köşesinde karşımıza çıkan ünlü Cyanide & Hazard karikatürlerinden ilham alınarak yapılmış olan oyunda kendi absürt karikatürümüzü meydana getiriyoruz ve ortaya kahkahalarla güleceğinizi garanti edebileceğimiz gariplikte işler çıkıyor! Özellikle ofansif mizaha bayılan oyuncuların tam da aradığı kan olan Joking Hazard en iyi Tabletop Simulator oyunları içerisinde kendine yer bulmayı hak ediyor.

en iyi Tabletop Simulator oyunları

 

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde bir aydınlanma yaşadım. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir