Anasayfa > Oyun Haberleri > Fornite Bölüm 2: Yeni Fortnite V-Bucks Ücretlendirmesi

Fornite Bölüm 2: Yeni Fortnite V-Bucks Ücretlendirmesi

Dün Fortnite’ın ikinci bölümü yayınlandı. Büyük değişiklikler olan yeni bölümde gelen değişikliklerden biri ise Fortnite V-Bucks fiyatlandırması hakkında.

Oyuncu sayısı oldukça fazla olan battle royale oyunu Fortnite için geçtiğimiz günlerde büyük bir güncelleme geldi. Güncelleme ile oyundaki harita, araçlar, kostümler ve daha bir çok şeye değişiklik geldi. Bu değişikliklerden bazıları oynanış, bazıları ise teknik konulardaydı.

Ve teknik bölümde oyuncuları ilgilendiren en önemli değişikliklerden biri Fortnite oyun içi para birimi olan V-Bucks‘ın fiyatlarının güncellenmesi oldu. Her sezon 1000 V-Bucks karşılığında alınan Sezon Bileti ve daha birçok farklı öge artık farklı bir fiyatlandırma tarifesi üzerinden hesaplanacak.

30 ülkeyi kapsayan bu güncellemede maalesef Türkiye’de var. Yeni güncelleme ile zam yaşayan güncel fiyatlandırma listesini aşağıda resim olarak bulabilirsiniz.

Yeni Fiyat Tarifesi

Fornite V-Bucks Fiyatlandırması

Ayrıca yeni fiyatların ardından her ülke için farklı ve eşit bir güncelleme yaptıklarını belirten bir yazı paylaştı. Epic Games tarafının açıklaması ise şöyle:

Önceden Fortnite ürünlerini fiyatlandırmada zaman içinde yaşanan kur farkları nedeniyle bölgeler arasındaki fiyat farklarında tutarsızlıklar görülebiliyordu. Tüm bölgelerde daha adil fiyatlandırma yapabilmek için belirli bölgelerdeki belirli ürünler üzerinde çalışmalar yapıyoruz.

Güncellemelerin ardından zam gelen yeni fiyatlandırmaya büyük tepki yağdı. Artık daha fazla alım gücü isteyen oyun, çoğu cüzdanı boşaltacak gibi. Ayrıca yeni fiyatlandırma beraberinde bazı tahminlerde getirdi. Fiyat-Performans olması planlanan sisteme göre bu kadar zam aldıkları için daha farklı bir kostüm sistemi getirerek daha fazla öge alınabileceği tahmin ediliyor.

Ayrıca Epic Games, bu fiyat tarifesinin gelecek günlerde değişebileceğini de ekledi. Yeni kozmetikler ve kostümler için daha fazla para vereceğiz gibi görünse de bahsettiğimiz gibi daha pahalı fiyatlara daha fazla şey alma mantığı da daha fazla olumsuz tepki almak istemeyen Epic Games’in yapabileceği bir hamle. Ayrıca Bölüm 2 hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız buraya tıklayarak “Karşınızda Bütün Yenilikleriyle Fortnite: Chapter 2!” isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Daha fazla blog için ve piyasadan güncel haberler için sitemiziInstagram hesabımızı ve Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. İyi günler!

 

Hakkında Baran Varlık

Baran Varlık, ufak yaşlardan beri oyun sektörü için yazarlık yapıyor. 2019 yılından beri Save Butonu için çalışıyor. 15 yaşında ve Blizzard'a bayılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir