Anasayfa > Oyun Haberleri > Karşınızda Bütün Yenilikleriyle Fortnite: Chapter 2!

Karşınızda Bütün Yenilikleriyle Fortnite: Chapter 2!

Epic Games bir sürü yenilikle gelen Fortnite: Chapter 2 ’yi duyurdu. Duyuru ile birlikte yeni bir tanıtım videosu yayınlandı.

Geçtiğimiz günlerde ünlü kara delik ile 10.sezona nokta koyan Fortnite oyununun 15 Ekim’de geri döneceğine dair ipuçları vardı. Bugün yayınlanan tanıtım videosu ile Fortnite: Chapter 2 resmen duyuruldu. Geri dönen oyunda yeni bir harita, yeni karakterler, çeşitli özellikler ve su-temelli bir oynanış olacak.

Oyunun tanıtım videosunu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Fortnite’ın haritası ile birlikte 10.sezonunu, hatta resmi hesabının tweetlerini dahi yutan kara delik sonunda ortadan kayboldu. Kara delikten kurtulan birkaç karakterin adayı keşfiyle başlayan videoda ise mesaj belli; battle royale heyecanı tam gaz devam edecek. Botlar, oltalar ve daha birçoğu ile Fortnite: Chapter 2’de yeni bir mücadele başlayacak.

Fortnite: Chapter 2’nin yepyeni bir oyun olmadığı fakat birçok yeniliği beraberinde getirdiğini not etmekte fayda var. 10 sezonluk bir serüvenin ardından kendini büyük oranda yenileyen Fortnite’ın yeni sezonuna başlamak için nispeten büyük boyuttaki güncellemesini indirmeniz gerekiyor. Epic Games yeni harita ve yeni özelliklerle bambaşka bir deneyim sunacağı konusunda iddialı.

Aşağıda listelediğimiz yenilikler ile birlikte oyuna bir Battle Pass eklendi. Bu yeni Savaş Bileti ile kazanılan para birimi ile sezonun Savaş Bileti de alınabilecek. Chapter 2 ile eklenen bu biletin getirisiyle mağazadan alışveriş yapmak da mümkün olacak.

Fortnite: Chapter 2 ile Gelen Yenilikler

Yeni haritayı tamamen görebilmek için önce onu keşfetmeniz gerekiyor. 13 ayrı bölgeye ev sahipliği yapan harita nehirler ve göller ile dolu.

Oyunun yeniliklerle dolu sürümünde yüzebiliyor, balık tutabiliyor ve bot kullanabiliyorsunuz.

Haritanın çeşitli noktalarındaki çöp kutularına ve saman balyalarına yerleşmek de mümkün.

Oyuna eklenen Bandage Bazookas özelliği ile arkadaşlarınızı daha etkili bir şekilde iyileştirebilecek ve onları taşıyabileceksiniz.

Fortnite: Chapter 2 sizce nasıl olmuş, yorumlarda fikrinizi belirtin!

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Kerem İstanbul Üniversitesi'nde edebiyat okuyor ve dört yılı aşkın bir süredir internetin çeşitli köşelerinde yazarlık yapıyor. Boş zamanında da tekrar tekrar Blade Runner izliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir