Anasayfa > Listeler > Gelmiş Geçmiş En İyi Star Wars Oyunları

Gelmiş Geçmiş En İyi Star Wars Oyunları

Star Wars dünya çapında oldukça popüler olan bir isim. Gerek filmleri ve oyunları gerekse t-shirtlerine kadar hemen her alanda yaşayan popüler bir seri olmuştur. Peki bu serinin en iyi oyunları hangileri? Karşınızda Gelmiş geçmiş en iyi Star Wars oyunları!

Star Wars oyunları oldukça çok sayıda ve çeşitli oyunlar. Atari oyunlarından mobil oyunlara oldukça fazla platformda bulunuyorlar. O yüzden bu listede özellikle PC, Xbox ve PlayStation platformlarından en az birine çıkan oyunlara yer vereceğiz. Unutmadan belirtelim listedeki sıralama tamamen rastgele yapıldı. Yani iyiden kötüye yada kötüden iyiye doğru değil. Buyrun başlayalım:

1-Star Wars: Battlefront (2015)

Star Wars Oyunları

DICE tarfından geliştirilen ve EA Games tarafından yayınlanan FPS türündeki bir Star Wars oyunudur. 2004 yılında çıkan ilk oyunun bir çeşit remake’i olarak geliştirilip “EA tarzıyla” cilalanmış çıktığı dönemde de oldukça iyi eleştiriler almıştır. Ancak serinin devam oyunu Battlefront 2, içeriğindeki mikro ödemeler yüzünden çok tepki görmüş, oyunculardan ağır eleştiriler almıştı.

2-Star Wars: Knights of the Old Republic

Star Wars Oyunları

Bioware tarafından geliştirilmiş bir Star Wars RPG’sidir. 2003 yılında piyasaya sürülen oyunun Star Wars oyunları arasında ayrı bir yeri vardır. Oldukça sevilmiş ve devam oyunlarıyla desteklenmiş bir seri olmuştur.

3-Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy

Birçok oyuncuya göre gelmiş geçmiş en iyi Star Wars oyunu Raven Software‘in geliştirdiği Jedi Knight: Jedi Academy‘dir. İçerdiği ışın kılcı kombat sistemi, oynanışın verdiği eğlence ve vuruş hissi bakımından dönemine göre başarılı bir oyun olmayı başarmıştır. Günümüz Star Wars oyunlarıyla sık sık karşılaştırıldığını da görebilirsiniz.

4-Star Wars: Knights of the Old Republic II – Sith Lords

Yine oldukça başarılı olarak kabul edilen, RPG Star Wars oyunlarının babası olan bir yapımdır Star Wars: Knights of the Old Republic II. 2004 yılında Obsidian Entertaintment tarafından geliştirilmiş Xbox ve PC platformlarına çıkmıştır.

5-LEGO Star Wars: The Complete Saga

Star Wars Oyunları

LEGO oyunları sanılanın aksine oldukça rağbet gören oyunlar aslında. İçerdiği mizah ve filmlere/çizgi romanlara bağlı olan senaryoları birçok oyun serisinde başarılı olmasını sağlıyor. LEGO Star Wars‘da bu beğenilen oyunlar arasında. Özellikle de yüksek metacritic puanı ile dikkat çeken bir Star Wars oyunu olduğunu söyleyebiliriz.

6-Star Wars: Empire at War

Star Wars Oyunları

Star Wars: War at Empire, Petroglyph Games tarafından geliştirilen ve LucasArts tarafından yayınlanan strateji türündeki başarılı bir oyundur. Total War‘un Star Wars teamlısı gibi de düşünebilirsiniz. 2006 yılında piyasaya sürülen oldukça güzel ve başarılı bir oyun olarak tarihte yerini almıştır.

7-Star Wars: Jedi Knight 2: Jedi Outcast

Star Wars Oyunları

Serinin ilk oyunu kadar dikkat çekmiş Jedi Outcast, Activision ve LucasArts‘ın elinden çıkmış gayet güzel ve eğlenceli bir TPS-FPS aksiyon oyunudur. 2002 yılından beri, PlayStation 4‘ten Game Cube‘e birçok platformda desteklenmiş, sevilen bir oyun olmuştur.

Siz de en sevdiğiniz Star Wars oyunlarını yorumlarda belirtebilir, diğer listelerimizi okuyabilir ve bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Hakkında Ahmet Taha Koçtaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir