Anasayfa > Oyun Haberleri > Half-Life Remake ‘leri Yolda Olabilir!

Half-Life Remake ‘leri Yolda Olabilir!

Valve geçtiğimiz günlerde Half-Life: Alyx’i duyurarak serinin 13 yıldır süren sessizliğini bozmuştu. Bu gelişmenin ardından Half-Life Remake ‘leri için de bir umut ışığı doğmuş oldu. Detaylar haberimizde.

Half-Life Alyx: Valve tarafından duyurulduğundan beri oyuncular ikiye bölünmüş durumda. Bir grup oyunun VR teknolojisi için bir devrim yaratacağını ve seri için uzun yıllardır süren sessizliğin nihayet bozulmuş olmasından ötürü mutlu iken bir grup oyuncu ise yıllardır bekledikleri Half-Life 3‘ü görememenin hayal kırıklığını yaşıyor. Half-Life: Alyx serinin birinci ve ikinci oyunları arasındaki olayları tamamlayacak bir yapım olarak piyasaya sürülecek. Bluepoint Games‘in gözü ise bu oyunların remake versiyonlarını yapmakta diyebiliriz.

Bluepoint Games şu anda PlayStation 5 için birtakım projeler peşinde. Ancak söylentilere bakılırsa bu projeler yeni oyunlar yaratmaktan çok eski klasikleri yeniden yaratmak yönünde. Şirketin başındaki isim Marco Trush ile yapılan bir röportaj Half-Life hayranlarını sevindirecek cinste. Trush remake yapılacak oyunlar hakkında konuşurken listeye milyonlarca hayranın oynamak istediğini bildiğini belirttiği bir isim daha ekledi; orijinal Half-Life.

Half-Life Remake

Marco Trush bu sözleri ile oyuncuları bir hayli heyecanlandırmayı başardı. Bluepoint Games bugüne kadar klasik oyunlar için yaptıkları birçok başarılı remake ile tanınıyor. Geliştirici bu zamana kadar Shadow of the Colossus, Metal Gear Solid ve Uncharted Collection gibi oyunlara da iz bırakmış durumda. Firma ayrıca Titanfall‘ın geliştirme sürecinde de yer almış ve adını başarılı işlerle duyurmuş bir firma. Bakalım Valve Half-Life remake için Bluepoint ile ilerleyen zamanlarda bir anlaşmaya varacak mı? Açıklamalara bakılırsa Bluepoint bu noktada oldukça istekli görünüyor.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde bir aydınlanma yaşadım. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir