Anasayfa > Oyun Haberleri > Gwen, Kutlu Terzi Karşınızda – League of Legends
League of Legends Gwen

Gwen, Kutlu Terzi Karşınızda – League of Legends

League of Legends’ın en yeni şampiyonu Gwen, 11.8 yamasının getirdiği bir çok yeniliğiyle beraber Sihirdar Vadisi’ne iniş yaptı.

League of Legends’ın yeni yaması oyunun son zamanlarda aldığı en büyük güncellemelerden biri. Birçok Buff, Nerf, eşya değişiklikleri, küçük bir şampiyon güncellemesi ve yepyeni bir şampiyonla gerçekten Meta’yı sallayacak gibi görünüyor. Ancak tabii ki bu güncellemenin yıldızı yeni şampiyon Gwen, ve görünüşe bakılırsa Üst/Orta Koridor oyuncularının bir hayli seveceği bir şampiyon olacak. Gelin yeteneklerine bir göz atalım.

League of Legends Gwen Gwen Splash Art

Ghostrunner Kill Run DLC Paketi Yayınlandı

Gwen Yetenekleri

Pasif: Bin Kesik

Gwen’in normal saldırıları düşmanlarının can yüzdesine bağlı olarak isabet halinde ilave büyü hasarı verir. Şampiyonlara yönelik normal saldırılar onu verilen hasarın belli bir bölümüne eşdeğer miktarda iyileştirir.

Q: Kırt Kırt!

Gwen makasını hızla iki ila altı defa kullanarak koni şeklindeki bir alana büyü hasarı verir. Gwen makasını en az iki defa kullanır ve rakibe isabet ettirdiği her normal saldırı başına bir makas darbesi daha gerçekleştirir (toplamda altı darbe olacak şekilde en fazla dört darbe daha).

Her bir makas darbesinin merkezindeki rakipler gerçek hasarın yanı sıra Bin Kesik’ten ilave büyü hasarı da alır.

W: Kutlu Sis

Gwen beş saniyeliğine kendisini Kutlu Sis’le çevreler ve onun içindeyken zırh ve büyü direnci kazanır. Sisin dışındaki rakipler Gwen’i hedef alamaz ve ona yetenek isabet ettiremez. Sis, Gwen bölgeden ilk kez ayrılmaya çalıştığında onu takip eder ama bir dahaki sefere kaybolur.

E: Pens At

Gwen kısa bir mesafe boyunca atılır ve saldırılarını dört saniyeliğine güçlendirerek menzil, hız ve isabet halinde büyü hasarı kazanır. Bu sırada bir rakibe saldırmak yeteneğin bekleme süresinin %50‘sini iade eder.

R – İlmek İlmek

Gwen, İlmek İlmek yeteneğini üç defaya kadar kullanabilir ama art arda gelecek her bir kullanımı açabilmesi için onu 8 saniye içinde bir rakibe isabet ettirmesi gerekir. Her kullanım bir hat üstünde ilerleyen, büyü hasarı veren, rakipleri yavaşlatan ve Gwen’in Bin Kesik yeteneğinin ilave büyü hasarını veren iğneler fırlatır.

İlk kullanım bir iğne, ikinci kullanım üç iğne ve son kullanım beş iğne fırlatır. Rakiplere isabet eden dokuz iğnenin her biri, Bin Kesik’in etkisini bir defa uygular (yani toplamda dokuz defa).

Gwen Oynanış Şekli

Gwen, oyunda çok görmediğimiz bir AP-Bruiser, yani büyü hasarı odaklı hafif-tank bir şampiyon olacak. Rün seçimi olarak Yenilmez en yaygın seçim olacaktır, çünkü Q yeteneği ile çok hızlı Yenilmez Yükü biriktirebilir, ve pasifiyle beraber düellolarda ve takaslarda bir hayli can çekebilir. Bunun dışında E yeteneği ile de oradan oraya atlayacak mobil bir şampiyon olacak. Düz vuruşlarının bekleme süresini %50 azaltması da bu mobilitesinin katlanarak artmasını sağlayacak. W yeteneği ise ilk başlarda biraz fazla güçlü gibi gözükse ve şampiyona alışma evresinde birçok oyuncunun sinir olmasına sebep olacağa benzese de, şampiyonun yeteneklerine alışıldığında oyunu kıracak bir yetenek olacağa benzemiyor. Kısacası oynaması eğlenceli, taşıma potansiyeline sahip ve dövüşçü şampiyonları seven oyuncular için tam bir biçilmiş kaftan olan Gwen, oyunda yüzünü çok göreceğimiz bir şampiyon olacak gibi duruyor.

Hakkında Sedat Erbey Helvacı

Lovecraftian olan her şeyin hastası. Savebutonu sitesinde kendi çapında yazılar yazıyor, Boğaziçi Üniversitesi'nde İngilizce Öğretmenliği okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir