Anasayfa > Oyun Haberleri > NBA Live 2020 İptal Edildi – Live Serisinin Başarısızlığı

NBA Live 2020 İptal Edildi – Live Serisinin Başarısızlığı

2012, 2013, 2017 yıllarının ardından NBA Live serisinden bir iptal daha geldi. Serinin bu yılki oyunu NBA Live 2020 piyasaya sürülmeyecek.

Yıllar boyunca NBA 2K serisini kovalamasına rağmen aynı düzeyde başarıya erişemeyen EA’in basketbol serisi NBA Live’ın bu seneki oyunu da bir erteleme haberinin ardından iptal edildi. Yazın geç çıkacağı söylenen NBA Live 2020 oyununun piyasaya hiç sürülmeyeceği açıklandı. 2017 ve 2018’de çıkan yüksek bütçeli NBA Live oyunlarının rakip firma 2K’in başarısını yakalayamaması, bu gelişmenin ardında yatan etken olabilir.

EA’in CEO’su Andrew Wilson, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda aşağıdaki cümleleri kullandı.

“Bu sene yeni bir NBA Live ürünü çıkarmıyoruz. Onun yerine vizyonumuzu genişletiyoruz, önde gelen modern platformlara yöneliyoruz ve oyuncularımıza en iyi ürünü sunabilmek için kendimizi geliştirmeye zaman ayırıyoruz. 

Şu ana kadar ürettiğimiz ürünler bizi heyecanlandırıyor, fakat aynı zamanda dünyanın değiştiğinin de farkındayız. Sosyal bağlantılar, erişilebilirlik ve oyuncu yaratıcılığını öne çıkaracak olan yeni platformlar geliyor. Yeni imkanlarla dolu bir gelecekte, oyuncular bugünün gerçekliğine ve bugün mümkün olduğuna inandığımız şeylere dayalı bir oyundan memnun kalmamalı. Yeni bir tasarımla çok daha ileri gidebileceğimize inanıyoruz.”

2K’in başarısız fakat çok satan oyunu NBA 2K20’den sonra bile rekabetin bu durumda olması basketbol oyuncularını üzecek bir gelişme gibi görünüyor. Umarız 2K’in dominansının ortadan kalktığı ve iki şirketin de kaliteli oyunlar ürettiği bir gelecekte basketbol oyunları arasında daha yoğun bir rekabete tanık olabiliriz.

En güncel oyun gelişmeleri için bizi takipte kalın, hepinize iyi oyunlar diliyoruz 🙂

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir