Anasayfa > Oyun Haberleri > Overwatch 2 Resmi Olarak Duyuruldu!

Overwatch 2 Resmi Olarak Duyuruldu!

Blizzard’ın çok sevilen karakter temelli FPS oyununun devamı, Overwatch 2 bir fragman eşliğinde duyuruldu. Yeni oyun hakkındaki tüm detayları listeledik.

Blizzcon dahilinde yayınlanan fragmanda, Mei, Tracer ve Winston, Paris’e iniş yaparak Null Sector‘e karşı mücadele ediyor. Mücadeleleri sırasında zor durumda olan kahramanları ise bir sürpriz bekliyor.

Overwatch 2 ’nin Zero Hour adındaki duygusal fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

 

Overwatch’ın resmi Twitter hesabında ise atılan tweet ile birlikte bir de oynanış fragmanı yayınlandı.

 

Çağrıya cevap ver.

Overwatch 2, ödüllü ve destansı bir rekabetçi oynanışın üzerine kuruluyor. Dünyanın kahramanlarını takım olmaya, güçlenmeye ve dünyayı tehdit eden sorunlara karşı birleşmeye çağırıyor.

Geçtiğimiz aylarda Starcraft’ın iptal edilmesi ile birlikte Overwatch 2 ve Diablo 4’ün geliştirilme sürecine odaklanan Blizzard; Blizzcon kapsamında iki oyunun duyurusunu da yapmış oldu. Overwatch 2’nin ilk oyundan farklı olacak yönlerinden birisi de daha güçlü bir oyuncu-çevre etkileşimine sahip olacak olmasıydı.

Paylaşılan oynanış fragmanında yeni haritalara, yeni karakterlere ve nispeten daha hızlı bir oynanışa şahit oluyoruz. Aynı zamanda karakter bazlı hikaye görevlerine de yer verecek olan Overwatch 2’de, Co-Op görevler de olacak. Hero Missions adı verilen karakter görevlerinde ise devam oyununun karakterlerine hayat vererek, onları ilgilendiren görevler yapacağız.

 

Overwatch’ın Yeni Düşmanları

Overwatch’ı tehdit eden Talon’a bir yenisi daha ekleniyor. Yeni bir birlik olan Null Sector’u durdurmak, Overwatch 2’nin oyunculara sunduğu görevlerden biri olacak.

 

Overwatch 2 ile Gelen Yenilikler

Yeni harita türü olan PUSH ile birlikte haritanın belirli bir noktasında başlayan bir robotu kontrol ederek, düşman üssüne göndermeye çalışacağız. Her an iki takımdan birinin kontrolüne geçebilecek olan robotu düşman üssüne en yakın noktaya götüren; maçın galibi olacak.

Overwatch 2 ile birlikte daha çok yer göreceğiz. Yeni haritalar arasında Rio de Janeiro, Monte Carlo, Gothenburg ve Toronto gibi konumlar da olacak.

Overwatch’ın karakterleri de devam oyunu le birlikte değişime uğrayacak. Mei, Lucio, Mercy, Tracer, Winston, Reinhardt ve Genji’nin görünüşleri değişecek. Fragmanda gördüğümüz Echo da oyunun yeni karakterleri arasında olacak.

Peki siz yeni oyun hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Kerem İstanbul Üniversitesi'nde edebiyat okuyor ve dört yılı aşkın bir süredir internetin çeşitli köşelerinde yazarlık yapıyor. Boş zamanında da tekrar tekrar Blade Runner izliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir