Anasayfa > Oyun Haberleri > Overwatch Mercy İçin Kısa Bir Hikaye Yayınladı!

Overwatch Mercy İçin Kısa Bir Hikaye Yayınladı!

Blizzard’ın gözde yapımlarından Overwatch Mercy karakterini konu alan ve karakterin hikayesine odaklanan kısa bir öykü paylaştı. Detaylar haberimizde.

Blizzard için ne derseniz diyin ancak tek bir noktada şirketin hakkını yememek lazım. Evren yaratmak konusunda harikalar. World of Warcraft, Diablo, hatta ve hatta günümüzün hızlı FPS oyunlarından beklenmeyecek bir biçimde Overwatch için birbirinden harika dünyalar yaratıyor bu şirket. Üstelik yarattıkları karakterlerin ve dünyaların hikayelerini yalnız oyunlarla değil kısa filmler, çizgi romanlar ve satır aralarına gizledikleri detaylar ile oyuncuya örnek alınması gereken bir biçimde aktarıyorlar.

Blizzard bu kez de Overwatch evreninden gözde doktorumuz Mercy için kısa bir hikaye yayınlayarak karakterin geçmişine dair merakımızı bir nebze de olsa gidermeyi başardı. Overwatch Mercy gibi geçmişi oldukça hareketli ve oyunun hikayesi açısından da büyük bir yere sahip olan karakter için 20 sayfa uzunluğunda sanal bir çizgi roman ile karşımızda bu kez de. Mısır’da geçen hikayede Mercy‘e Soldier:76 ve Ana da eşlik ediyor.

Overwatch 2‘nin konuşulduğu şu günlerde yayınlanan hikaye yeni oyun öncesi hikayedeki boşlukları doldurmaya yönelik bir çalışma gibi görünüyor. Hikayede ayrıca Mercy için gelmesi muhtemel yeni bir kostüm de görüyoruz. Elbette bunlar yalnızca tahminden ibaret ancak Blizzard‘ın oyuna eklenecek içerikleri bu şekilde tanıttığına da ilk kez şahit olmuyoruz. Oyuncuların hatırlayacağı üzere Ana‘nın Bastet kostümü de bu şekilde ortaya çıkmıştı.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde bir aydınlanma yaşadım. Annem hala o güne lanet ediyor.

2 Yorumlar

  1. türkçe bir şekilde bu hikayeye ulaşabilirmiyim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir