Anasayfa > Oyun Haberleri > PUBG Mobile Hile Yapanları Yıllarca Banlayacak!

PUBG Mobile Hile Yapanları Yıllarca Banlayacak!

Çıkış yaptığı tarihten bu yana mobil oyun sektörünü adeta kökünden değiştirmiş olan PUBG Mobile bu kez de aldığı radikal bir karar ile gündemde. Bu karara göre PUBG Mobile hile kullananları ağır bir şekilde cezalandıracak. Detaylar haberimizde.

PUBG Mobile hayatımıza girdiğinden beri mobil cihazlarımızda oyun oynama anlayışımız kökünden değişti desek hiç de yalan olmaz. Grafikleri, oyun yapısı ve sürekli güncel tutulan içeriği ile PUBG Mobile, mobil oyunlar hakkındaki birçok olumsuz ön yargıyı da ortadan kaldırdı.Buna ek olarak da kendisine Call of Duty Mobile gibi güçlü rakipler edindi. Yalnız mobil kanadında değil, emülatör yardımı ile PC üzerinden de oynanabilen oyun hilecilere karşı adeta savaş açtı.

PUBG Mobile‘ın resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre çeşitli yasa dışı 3. parti yazılımlar ile hile yaptığı tespit edilen oyuncular oyundan tam 10 yıl süre ile banlanacaklar! Herkes için eşit seviyede bir oyun deneyimi amaçlayan PUBG Mobile hile karşıtı bu kararı ile diğer oyuncuların oyun zevklerini baltalayanlara karşı asla hoşgörü gösterilmeyeceğinin mesajını verdi. Buna ek olarak diğer oyuncular tarafından hile yaptığı konusunda sürekli rapor edilen kullanıcılar da her ay güncellenecek listeler ile diğer oyunculara ifşa edilecek.

PUBG Mobile kanadından gelen bu haberler hilecileri durdurmak konusunda ne kadar başarılı olur henüz bilemiyoruz ancak 10 yıl gibi uzun bir sürenin de insanları hileye başvurmadan önce ikinci bir kere düşünmeye iteceği kesin gibi. Oyun, espor ve teknoloji dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için bizleri Instagram ve Twitter üzerinden de takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde bir aydınlanma yaşadım. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir