Anasayfa > Oyun Haberleri > Riot Games Duyurdu: Beş Yeni Oyun Geliyor!

Riot Games Duyurdu: Beş Yeni Oyun Geliyor!

League of Legends’ın 10. yılında Riot Games piyasaya bomba gibi oturdu. FPS oyunu, dövüş oyunu, bilgisayarda olan oyunların mobil versiyonları yolda!

Bu gece Riot Games tarafından yapılan yayınla birlikte çıkarılacak olan beş yeni oyun ve bir de animasyon dizisi açıklandı. Oyunlar TFT ve LoL’ün mobil versiyonu, kart oyunu, FPS oyunu ve dövüş oyunu olmak üzere beş tane. Yeni oyunlara ek olarak söylediğimiz gibi bir de animasyon dizisi var. Türkçe alt yazı da içeren üstteki videoda, açıklanan projelerden ufak ufak bahsediliyor. Bakalım Riot bu altı yeni projeyle ne kadar başarılı olabilecek?

Riot Games Şirketinin Yeni Oyunları

Projelerden tek tek bahsetmeye başlayalım bakalım.

Teamfight Tactics – Mobil Versiyon

“TFT’yi çıkardığımızdan beri oyuncular oyunun mobil versiyonu istiyorlardı. Yoğun talep üzerine Teamfight Tactics’i Android ve iOs’a çıkaracağımızı arz ediyoruz. Oyunun mobil versiyonuyla bilgisayar versiyonu arasında çapraz platform da var.”

teamfight tactics mobile riot games

Teorik olarak mobile çıkarılması gayet basit olan bu oyunun cebimize indirgenmesi çok iyi oldu. Sevilen oyun modunu mobilden bilgisayardakilere karşı oynamak isteyenler için çapraz platform olanağı da var.

Wild Rift – Mobil LoL

wild rift riot games

“Sizinle yakında konsola ve mobil platforma çıkacak olan Wild Rift hakkında konuşmak için sabırsızlanıyordum. Oyunun size değerli vaktinizi adamaya değer, gerçek bir League of Legends deneyimi yaşatması için çok zaman harcadık.”

LoL’ün mobil versiyonu olan Wild Rift’in 2020’nin sonunda dünya çapında neredeyse bütün platformlarda olması planlanıyor.

Legends of Runeterra

legends of runeterra savebutonu riot games

League of Legends’ın kart oyunu Legends of Runeterra, şampiyonları LoL evrenindeki bölgelerine göre sınıflandıracak ve her bölgenin kendine özgü bir oyun stili olacak. Geliştirici ekip ayrıca oyunda loot box tarzı işlerin olmayacağını ve gerçekten istediğimiz kartları açmak için birçok seçeneğimizin olduğunu söyleyerek oyuncuların içini rahatlattı.

Project A

“Türü (FPS) rekabetçi kılan temel özellikleri muhafaza ederken oyuna yeni eklemeler de yapıyoruz.”

Project A, yakın gelecekteki dünyamızda geçen yetenek tabanlı bir FPS oyunu olacak. Hem silah marifetlerinin hem de karakter yeteneklerinin ön plana çıkacağı bu oyun bakalım neler başarabilecek?

Project L

Runeterra’nın şampiyonlarını nihayet farklı bir açıdan görmemizi sağlayacak olan dövüş oyunu Project L de yolda.

project l riot games

Riot Games’ten Animasyon Dizisi

Arcane

Riot’un çıkaracağı Arcane adlı animasyon dizisi 2020’de piyasaya sürülecek. Hangi platformda yayınlanacağı bilgi ise şu anlık elimizde yok. Animasyon dizisinin Türkçe alt yazı da içeren fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

“Güç, onu elde etmek için her şeyi yapabilenindir.”

Bütün bunlara ek olarak halihazırda piyasada olan League of Legends’ta da yeni özellikler var. Daha önce dedikoduları çıkan karakter Senna resmi olarak duyuruldu ve ejderha pitlerine güzel bir güncelleme geldi.

Riot Games, bu gece sektöre bombayı böyle düşürdü. Projeleri ve oyun içindeki gelişmeleri gün içinde yazılarımızla ayrı ayrı inceleyeceğiz, bizi takipte kalın. Hepinize iyi oyunlar 🙂

 

 

 

 

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir