Anasayfa > Oyun Haberleri > Steam Kataloğunda “Soykırım” – 980 Oyun Kaldırıldı!

Steam Kataloğunda “Soykırım” – 980 Oyun Kaldırıldı!

En büyük oyun platformlarından biri olan Steam, adeta bir temizlikten geçti. Yüzlerce oyun popüler platform Steam’den kaldırıldı.

Büyük temizlik Steam’in yasaklı araçlar listesine birçok oyunun ve müziklerinin eklenmesiyle fark edildi. Kaldırılan oyunlar arasında herhangi bir büyük oyun yok.

Başta oyunların beklenen indirim öncesinde gerçekten de temizlik amacıyla kaldırıldığı düşünülmüştü. Fakat gelişmenin neden yaşandığı konusunda ise Steam’den bir yetkilinin PCGamer’a yaptığı açıklamaya sahibiz:

“Yakın zamanda bazı ortaklarımızın Steamworks araçlarını kötüye kullandığını öğrendik. Hadiseden etkilenen bütün ortakları e-posta ile bilgilendirdik.”

Olay yetkisini kötüye kullananlarda yani. CS:GO’da anahtar satışının kaldırılması ve bu tarz olaylar Steam’in istismar konusunda gerçekten de katı olduğunu gösterir nitelikte. Birçok kaldırılan oyunun durumunun adil olmasına rağmen olaydan haksız şekilde etkilendiğini söyleyenler de var. Reddit’te idenver adlı kullanıcı, aşağıdaki yorumuyla tepkisini ortaya koydu:

“Arkadaşlar, birçok oyunun haklı olarak kaldırıldığını ben de anlıyorum. Fakat benim oyunum da kaldırıldı. Mükemmel değildi ama oyunu ruhumla yapmıştım, iki binden fazla olumlu inceleme almıştı.

Steam, hesabın paket indirimlerini istismar etmesi sebebiyle yasaklandığını söyleyen bir posta gönderdi, fakat bunu hiçbir zaman yapmadım. Ama bir yıl önce, önceden çalıştığım yayıncı tam olarak bunu yapmıştı.

Oyuna olan haklarımı geri almak için çok uğraşmıştım. Valve’a durumu anlamalarını isteyerek yazdım, çünkü önceki yayıncımın yaptığı hatalar yüzünden yargılanıyorum.”

Umarız bunun gibi durumlarda kurunun yanında yaş da yanmaz. En güncel oyun haberleri için bizi takipte kalın, hepinize iyi oyunlar diliyoruz 🙂

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir