Anasayfa > Oyun Haberleri > Steam Remote Play Özelliği Kullanıma Açıldı!

Steam Remote Play Özelliği Kullanıma Açıldı!

Dört oyuncuya kadar beraber oynamayı destekleyecek olan Steam Remote Play özelliğinin beta versiyonu oyuncuların kullanımına açıldı.

En büyük oyun platformlarından biri olan Steam, kendini yenileyerek oyuncuların gözdesi olmaya devam ediyor. İndirimleriyle ve sattığı güzel oyunlarıyla yetinmeyip güzel özellikleri bünyesine katan platformun son özelliği Remote Play beta versiyonu artık kullanılabilir halde. Remote Play’i kullanmak için uygulamanın sol üst kısmında Steam’e tıkladıktan sonra Ayarlar kısmından Remote Play sekmesine girebilirsiniz. Güncellemenin bütün oyunları destekleyeceği düşünülüyor.

steam

Çalıştırılan cihazı bir yayın aracına dönüştürerek bağlanan bilgisayarlara oyunu rahatça oynatan özelliği düzgünce kullanabilmek için hem alıcı hem de verici cihazın sağlam bir internete sahip olması gerekiyor. Ayrıca oyuna sadece yayıncı cihazın sahip olması özelliğin kullanımı için yetiyor, yani oyuna sahip olmasanız bile olan bir arkadaşınıza bağlanıp Remote Play özelliğinden yararlanabiliyorsunuz. Steam Remote Play ile ilgili daha çok bilgi için öncesinde yazdığımız yazıyı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hepinize iyi oyunlar diliyoruz. En güncel oyun gelişmeleri için bizi takipte kalın 🙂

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir