Anasayfa > Listeler > Steam Ücretsiz Oyunlar Arasından En Popülerleri

Steam Ücretsiz Oyunlar Arasından En Popülerleri

Hemen hemen hepinizin bildiği gibi Steam dünyanın en büyük sanal oyun kütüphanesi. Bu dev arşivin içindeyse binlerce farklı oyun bulunuyor. Bu listedeyse Steam mağazasındaki ücretsiz oyunlar arasından en popülerlerine göz atacağız.

Steam Ücretsiz Oyunlar Arasından En Popüler 10 Tanesi

1.Counter Strike: Global Offensive

Steam Ücretsiz Oyunlar

Steam denilince akla ilk gelen oyunlardan birisidir CS:GO. Geçmişte yaklaşık 25 tl’lik ücretiyle mağazada yer alıyordu. Ancak bir süre önce oyunun yapımcısı Valve, Couter Strike için bir “Battle Royale” modu çıkartarak oyunu ücretsiz yapmıştı. Şu senede bile Counter Strike‘ı bilmeyen mağara adamları için ise kendisi birinci şahıs bakış açısıyla (FPS), terörist ve anti-terörist takımlarındaki oyuncuların bomba kurarak ve ya karşı taraftaki oyuncuları öldürerek ilerledikleri bir aksiyon oyunu.

2.Warframe

Steam Ücretsiz Oyunlar

Warframe, Digital Extremes tarafından 2013 yılında piyasaya sürülmüş, dünya genelinde rağbet gören ve çok sayıda oyuncusu bulunan bir co-op bilimkurgu ve aksiyon oyunu. Oldukça hoş grafikleri ve eğlenceli bir oynanışı olan Warframe, çıktığı tarihten beri de Steam üzerinden ücretsiz olarak oynanabiliyor.

3.Destiny 2

Steam Ücretsiz Oyunlar

Bugie tarafından 2019 yılında PC platformuna uyarlanan Destiny 2, Steam‘deki en güçlü ücretsiz oyunlardan birisi. Çok oyunculu bir loot shooter olarak karşımıza çıkan bu oyunda ayrıca bir hikaye modu ve rekabetçi oyun modu da bulunuyor. Eğer ekipmanınızı en üst seviyeye çıkartmak ve sürekli yükselerek diğer oyunculara hükmedebileceğiniz bir oyun arıyorsanız Destiny 2 en iyi tercihlerinizden biri olurdu.

4.Knight Online

Steam‘de bulabileceğiniz belki de en iyi ücretsiz MMORPG oyunu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. NTTGame tarafından yayınlanan çok oyunculu, rol yapma ve aksiyon oyunu Knight Online. Türe aşinalığınız varsa ve indirecek ücretsiz bir oyun arayışındaysanız bu oyun harika bir seçim olurdu.

5.Dota 2

Steam‘in en çok indirlen oyunlarında ilk üçe oynayan taktik ve stratejinizi yeteneğinizle birleştirerek oynayabileceğiniz bir MOBA oyunu Dota 2. Tıpkı CS:GO gibi Dota 2‘de Valve tarafından geliştirilmiş bir oyun. LoL‘e aşinalığınız varsa hiç düşünmeden indirip ustalaşabileceğiniz bir seçenek.

6.Team Forteress 2

Belki de arkadaşlarınızla en çok eğlenebileceğiniz Steam oyunlarından birisidir Team Fortress 2. Çok oyunculu takımlarda ve çeşitli oyun modlarında, birbirinden farklı özellikleri olan karakterleri seçerek kapıştığınız bir FPS oyunu Team Fortress 2. Yılların eskitemediği bu oyunu mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

7.Paladins

Steam‘deki ücretsiz çok oyunculu shooter oyunlarından en çok ilgi göreni şüphesiz Paladins‘tir. Evil Mojo Games tarafından geliştirilen ve 2018’de Hi-Rez Studios tarafından yayınlanan hoş bir oyundur. 25 milyondan fazla oyuncusu ve geniş bir kitlesi bulunan Paladins‘e mutlaka bir göz atın.

8.Zula Online

Steam Ücretsiz Oyunlar

Steam üzerindeki en büyük Türk yapımı oyun Zula Online‘dır. Counter Strike‘a olan benzerliği ile çokça eleştiri almasına rağmen başarılı bir FPS oyunu olduğunu söyleyebiliriz. Denemek isterseniz listedeki diğer tüm oyunlar gibi buna da Steam üzerinden ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

9.Fallout Shelter

Steam Ücretsiz Oyunlar

Fallout Shelter, Fallout evreninde geçen oldukuça güzel ve başarılı bir hayatta kalma ve üs inşa etme oyunu. Listedeki hemen her oyunu oynamış olmama rağmen benim de Steam‘deki en başarılı bulduğum ücretsiz oyun Fallout Shelter‘dır. The Sims gibi insan ilişkileri ve inşa üzerine olan kıyamet sonrasında geçen bir oyun gerçekten de çok eğlenceli bir seçenek.

10.Transformice

Oldların ismini duyunca direkt olarak şamana sövmeye başladığı çok oyunculu, 2D bir MMO oyunudur. Transformice kolaylıkla ısınabileceğiniz komik, karikatüristik ve absürt bir rol yapma oyunu aslında. Bolca vakit öldürmek ve bunu kahkalar eşliğinde arkadaşlarınızla yapmak için listedeki en ideal oyun.

Listemizi beğendiyseniz yorumlarda belirtebilir, diğer listelerimizi okuyabilir ve dilerseniz bizi Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Hakkında Ahmet Taha Koçtaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir