Anasayfa > Oyun Haberleri > Steam Yeni Güncellemesiyle Oyuncuları Etkilemeye Geliyor

Steam Yeni Güncellemesiyle Oyuncuları Etkilemeye Geliyor

Bir süredir beta testinde olan ve beklenen Steam güncellemesi tüm kullancılar için aktif oldu. Güncelleme ile kütüphanede büyük değişiklikler geliyor.

Bir süredir Steam kütüphanesinde yeni bir tasarıma gidileceği hakkında bilgiler yayınlanıyordu. Steam tarafından da doğrulanan güncelleme oyuncular tarafından yoğun ilgiyle bekleniyordu. Geçtiğimiz haftalarda beta sürecine girmiş olan güncelleme bugün itibariyle tüm kullanıcılar için aktif hale geldi.

Steam kütüphanesinin özellikle diğer yayın platformlarına kıyasla artık eski bir tasarımda kaldığı çoğu oyuncunun kabul ettiği bir görüş. Sektördeki en büyük firma olan Steam sonunda bu konuda bir adım attı ve gerçekten estetik bir tasarımı kullanıcılarına sundu. Güncelleme ile oyunlar hakkındaki haberleri, güncellemeleri daha kolay bir şekilde görüntülemenin yanında görsel olarak da kullanıcılar artık daha kaliteli bir deneyim yaşayacak. Özellikle kütüphaneye daha fazla oyun eklendikçe oluşan karmaşık ve ilgi çekicilikten uzak görüntü artık kendini daha kullanışlı bir tasarıma bırakıyor. Kütüphane tasarımının yanında Steam’in sosyal özelliklerine ulaşmak da artık daha kolay bir hale geldi.

Remote Play
Remote Play

Son zamanda artan platform savaşları herkesin aklına “Acaba Steam’in devri bitiyor mu?” sorusunu getirmeye başlamıştı. Özellikle Epic Games bu konuda oldukça dişli bir rakip gibi görülüyor. Steam son zamanda yaptığı ortaklıklar ve tasarım hamleleri ile tahtını başkasına kaptırmamak için çabalıyor.  Tasarımsal güncellemelerin yanında Steam’in rakiplerinin önüne geçmek için attığı adımlardan biri de Remote Play özelliği. Yine beta kullanıcılarına aktif olarak bulunan birikte oyun oynama özelliği de bu güncelleme ile tüm kullancıların erişimine sunuluyor.

Yeni güncellemeyi nasıl bulduğunuzu yorumlarda belirtmeyi ve bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

Hakkında Batuhan Demirbaş

Bir oraya bir buraya taşındığımız bir çocukluk geçirdiğimden 4 yaşımda kendimi kaptırdığım oyun dünyasına olan tutkum sanırım hala artıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir