Anasayfa > Listeler > Strese İyi Gelen Oyunlar

Strese İyi Gelen Oyunlar

Yorucu bir günün ardından rahatlatıcı bir oyun olsa da neşemi bulsam dediğiniz olmuştur. Strese iyi gelen oyunlar nelerdir? Okumaya devam edin.

Bazen okulda flörtleştiğiniz kişi bakışlarınıza karşılık vermez, bazen öğretmenlerle bozuşursunuz. Çalışıyorsanız iş yerinde hiç sevmediğiniz dedikoducu kadın size laf sokmuştur veya patronla takışmışsınızdır. En kötüsü de sevdiğiniz insanla yolları ayırmak -ne dertli şarkılar dinlerseniz dinleyin acıdan kıvranıp durursunuz.

Fakat şimdi dertleri unutup kendinize gelme zamanı! Aziz Augustinus’un (eski) eşinin dediği gibi “Vita Brevis! – Hayat Kısa” yani önümüze bakmalıyız. Oyunseverler olarak da bize dertlerimizi unutturacak, neşemizi yerine getirecek en iyi ilaç nedir? Tabii ki oyunlar!

oyunlar ve disleksi - oyunların faydaları

Strese İyi Gelen Oyunlar ile Tanışma Vakti!

Kişisel tecrübelerime dayanarak günlük stresimi alan, ayrılık acımı hafifletmeye yardımcı olan en tatlış stres attıran, ayrılık acısına iyi gelen 5 oyunu sizler için derledim. Gelin hep birlikte inceleyelim:

1. Titizlere İlaç Gibi Gelecek: Viscera Cleanup Detail

Viscera Cleanup Detail, çeşitli korkunç bilim-kurgu/korku içerikli katliam olaylarından sonra uzay istasyonunda temizlik yapmakla görevlendirilirsiniz. Makineli tüfekler veya plazma silahlar yerine paspas ve kovanız var. İnanılmaz kanlı olayların ardından istasyonların temizliğini sağlamak tamamen sizin göreviniz.

Arka plana çılgın metal müzik koyup oyuna girdiğinizde yerlerdeki mermileri tek tek toplamak, cansız bedenleri fırında yakmak ve kanlı duvarları ovalayıp temizlemek stresinizi öyle güzel alacak ki, oyunu oynarken saatlerin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız!

2. Strese İyi Gelen Oyunlar İçinde Favorim: House Flipper

House Flipper, tek kişilik bir ev yenileme ekibi olmanızı sağlayan eşsiz bir deneyim sunar. Eski, dökük evleri satın alarak onları tamir edip temizliklerini yapabilirsiniz. Bu oyunu oynarken daha sakin parçalar öneririm. Oyunun kendi müziği de çok tatlı aslında, Sims müzikleri gibi. Harap evlerin duvarlarını yıkarken kafanızı patlatan sınavları, patronunuzu ya da eski sevgilinizi düşünebilirsiniz. Çok rahatlayacaksınız.

3. Müzik Ruhun Gıdasıdır: PixelJunk Eden

Oldukça hoş grafikli bir oyun olan PixelJunk Eden‘de, büyük bahçeler boyunca sallanın, tırmanın ve zıplayın. Müziğin sizi götürdüğü yere gidin. Oynarken sizi mutlu eden şeyler aklınıza gelecek ve kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. Strese iyi gelen oyunlar arasında bambaşka bir yeri olan bu oyunun harika müziklerine aşık olacaksınız.

4. Uçup Kaçsam Gitsem Buralardan: Learn to Fly

Kim demiş penguenler uçamaz diye! Uzay geminizi sıfırdan inşa edin, para kazanın ve daha büyük, daha iyi bir uzay gemisi inşa etmeye çalışın. Ne kadar iyi bir geminiz olursa o kadar çok uzağa uçabilirsiniz. Sevimli suratlı bu penguenin uçma hırsına tanıklık ederken dertlerinizin de uçup gittiğini göreceksiniz.

5. Çıldırmak İsteyenlere Özel: Postal 2

Postal 2 çok bilinen bir oyundur ve inanılmaz geyik öğeler barındırır. Hikayesi de oldukça saçma: Eşiniz yapmanızı istediği birkaç şeyi kağıda yazıp size veriyor, siz de söylenenleri yapmayıp yoldan geçenlerin üzerine işiyorsunuz. Bu sadece bir örnek, daha birçok çılgın şey yapabilirsiniz. Saatlerimi bu oyuna vermişimdir herhalde. Ayrılıkların ardından ilaç gibi geliyor, kesinlikle tavsiye ederim.

Bir Mobil Bonusu: Chilly Snow

Chilly Snow, inanılmaz derecede rahatlatıcı bir mobil oyun. Bir kar topusun kayıyorsun, ağaçlara/kayalara çarpmıyorsun. Basit ve kafa boşaltıcı. Metrodayken ya da yatmadan önce kafamdaki saçma düşüncelerden kurtulmak için bu oyunu açıp birkaç level kayıyorum. En son fiyatı 20 TL civarındaydı, GooglePlay‘de kredi kazanıp almıştım. Fazla paranız olursa tam sürüm almanızı şiddetle öneririm.

https://www.youtube.com/watch?v=O4oMi7mA5To

En nihayetinde stres, dert, keder, ayrılıklar insanoğlunu bırakmayan, peşinden sürekli gelen şeyler. Bu durumda da dalga geçip keyfimize bakmak gerek. Hadi açın bir müzik keyiflenin, arkanıza yaslanın ve oyunların tadını çıkarın. Sevgiler <3

Hakkında İlkyaz Taşdemir

25 yaşında, oyunsever. ODTÜ Felsefe mezunu, dijital pazarlama uzmanı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir