Anasayfa > Oyun Haberleri > The Elder Scrolls: Blades Switch Çıkışı Ertelendi

The Elder Scrolls: Blades Switch Çıkışı Ertelendi

Bethesda’nın en son mobil oyunu, The Elder Scrolls: Blades E3 2018’de duyurulmuş, 27 Mart 2019 ise IOS ve Android’e erken erişim olarak çıkış yapmıştı. Oyunun Nintendo Switch’e de 2019 yılı içerisinde çıkış yapacağı söylenmişti fakat görünüşe göre oyun bu yıl içerisinde Switch için çıkış yapamayacak.

The Elder Scrolls: Blades

The Elder Scrolls: Blades çıkışından sonra eleştirmenlerden ortalama bir not almıştı. Buna rağmen ilk haftasında sadece IOS’ta 1 milyon indirmeyi geçerek satış rakamı olarak başarılı bir oyun olmuştu. Ayrıca Golden Joystick Awards‘da Yılın Mobil Oyunu kategorisinde aday gösterilmiş ve Mobil Oyun Müziği kategorisinde ödül almıştı.

Şimdilik Blades’i sadece IOS ve Android kullanıcıları oynayabiliyor. Bethesda Genel Direktörü Todd Howard, Blades’in ileride diğer platformlara ve PC‘ye gelmesi için uğraştıklarını ve VR üzerine de yoğunlaşacaklarını belirtmişti. E3 2018’de oyunun 2019 yılı içerisinde Nintendo Switch‘e de geleceği duyurulmuştu. Fakat yeni bir blog yazısında Bethesda, oyunun bu yıl çıkış yapmayacağını açıkladı.

Fakat bu kötü haberin yanında bir de iyi haber var. Oyuna gelecek 1.5 güncellemesinde, oyuncuların çokça şikayet ettiği loot sistemine yenilikler getirilecek. Şuanda oyuncuların, oyunda düşen sandıkları açabilmesi için para harcaması veya uzun bir süre beklemesi gerekiyordu. Fakat Aralık 2019’da çıkacak 1.5 güncellemesiyle birlikte sandıkları açmak için gereken zaman kalkıyor ve sandık düşme şansı arttırılıyor. Aynı zamanda oyuna gelecek lonca sistemi ile oyuncular diğer lonca üyelerinin şehirlerini ziyarete edebilecek ve onlarla takas yapabilecek.

Blades, Switch’e çıkış yaptığı zaman cross-platform olarak oynanabilecek. Yani IOS, Android ve Switch oyuncuları Blades’i birlikte oynayabilecek.

Blades

Siz The Elder Scrolls: Blades oynuyor musunuz? Görüşlerinizi Facebook Grubumuzdan bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Hakkında Kayra Tokgöz

20 yaşında ve SaveButonu'nda yazarlık yapıyor. Kadıköy Anadolu Lisesi mezunu, Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisi, oyunsever.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir