Anasayfa > Oyun Haberleri > Valve Ofisine Giren Hırsız Half Life 3 Demosunu mu Çaldı?!

Valve Ofisine Giren Hırsız Half Life 3 Demosunu mu Çaldı?!

Steam’ın sahibi ve Half Life, Portal gibi kültlerin yapımcısı Valve, şu günlerde bir hırsızlık skandalıyla sallanıyor.

 

Oyun piyasasının gittikçe geliştiği şu günlerde, Steam’in ne kadar önemli ve ön planda olduğu herkesçe bilinen bir gerçek. PC üzerinden satışa sunulan oyunların önemli bir kısmının dijital dağıtıcılığını Steam yapıyor. Bu sayede sadece bu aracılık sayesinde bile Valve, oturduğu yerden deliler gibi para kazanıyor.

Aslında Valve’ın oyun geliştirmeye devam etmemesinin, Portal ve Half Life gibi yapımların arkasını getirmemesinin sebebi biraz da bunda yatıyor. Valve yeniden oyun geliştirme işine girerek bu işe zaman ve kaynak harcamaktan çekiniyor. Elinde Steam gibi sağlam bir para kaynağının olduğunu düşünürsek, Valve’ın bu konuda biraz haklı olduğunu söyleyebiliriz.

valve

Ama durumun böyle olması, HL 3 ve Portal 3 gibi yapımları umutla bekleyen büyük bir kitlenin olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Özellikle Half Life kanadında insanların artık tükenmeye başladığını söyleyebiliriz. Dile kolay, 2. oyundan bu yana 15 koca yıl geçti. İşte bazı sabırsız oyuncular Valve’ın bir şeyler yapmasını beklemekten sıkılmış olacak ki, ofislerine girerek onları soymaya karar vermiş. Valve’ın ofisine girip 40.00$ değerinde eşya ve donanım çalan kişinin, ayrıca Half Life 3’ün demosunu çaldığı da söyleniyor. Demonun çalınmasının doğrulu tartışılsa da, polis soygunun ardından büyük bir hızla harekete geçti. Kimliği tespit edilen soyguncunun yakın zamanda yakalanması bekleniyor.

Bugünkü haberimiz böyleydi. Olanlardan sonra Valve ne yapar, yeni bir oyun geliştirmeye başlar mı bilemiyoruz. Fakat Steam’in şu anki önemini koruduğu sürece, Valve’ın bir süre daha sessiz kalacağını söyleyebiliriz.

Oyun, sinema ve teknoloji dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın!

Hakkında Onat Çakalcı

Tükettiklerimi paylaşmayı severim. Ağır Witcher ve Dune fanıyımdır. Öyle yazıyorum işte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir