Anasayfa > Oyun Haberleri > Xbox Live Gold Zammı Doğrulandı
xbox live gold serisi

Xbox Live Gold Zammı Doğrulandı

6 aylık Xbox Live Gold 60 dolarlık bir miktarla zamlı olarak satılacak. Haberin detayları ve daha fazlası sitemizde.

Gün içinde konuşulan ve duyurduğumuz Xbox Live Gold zam söylentisi Microsoft tarafından doğrulandı. Oyunculara çevrimiçi oyun oynama imkanı sunan platformun fiyatında gerçekleşen bu 20 dolarlık artış 2020 yılı fiyatlarına kıyasla yıllık Xbox Live Gold fiyatlarını iki katına çıkarmış oluyor.

Video Games Chronicles’ın haberine göre Microsoft tarafından gelen açıklama ise şu şekilde;

“Düzenli olarak sağladığımız hizmetlerin değerini ve fiyatlandırmasını değerlendirmekte ve bu şekilde bölgesel pazarlardaki değişiklikleri yansıtarak Xbox topluluğuna yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bazı bölgelerde Xbox Live Gold fiyatları yıllardır değişmemişken, diğer bazı bölgelerde 10 yılı aşkın süredir fiyat değişikliği yapılmamıştır. Eğer halihazırda bir Xbox Live Gold 12 aylık ya da 6 aylık kullanıcısıysanız, fiyat değişikliği sizi etkilemeyecektir. Fakat yenilemek istediğiniz zaman üyeliğiniz yeni fiyat üzerinden düzenlenecektir.”

Microsoft’un belirttiğine göre bazı bölgelerdeki kullanıcılar konu hakkında bilgilendirildi, fakat bütün kullanıcılara bu bilgilendirme ile ulaşıldıktan 45 gün sonra fiyat artışı gerçekleşecek. Bazı çevreler tarafından bu fiyat artışının büyük bir ihtimalle Gold kullanıcılarının Game Pass satın almaları için yapıldığı söyleniyor.

Gelen zam 1 aylık üyelikler için 1 dolar, 3 aylık üyelikler için 5 dolar, 6 aylık üyelikler için ise 20 dolarlık bir artış anlamına geliyor.

Hakkında İrem Hamamcılar

İrem İngilizce öğretmeni, sıkı bir DnD oyuncusu ve çocuklara DM'lik yapıyor. Bunlardan kalan zamanını okumak ve internetten oyun izlemekle geçiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir