Anasayfa > Listeler > Cadılar Bayramı İçin Korku Oyunu Önerileri

Cadılar Bayramı İçin Korku Oyunu Önerileri

Bildiğiniz gibi Cadılar Bayramı yani diğer adıyla Halloween 31 Ekim gecesi kutlanacak. Siz de o geceyi benim gibi korku oyunları oynayarak geçirmek istiyorsanız Cadılar Bayramı oyun önerileri listemize hoş geldiniz!

Cadılar Bayramı için dünyanın dört bir tarafında düzenlenen hazırlıklar devam ediyor. Bu işin biz oyuncuları etkileyen kısmı ise Steam‘de bir Halloween indiriminin başlaması! Biz de bu vesileyle 31 Ekim gecesini korku oyunları oynayarak geçirmek isteyenler için Steam‘de indirime giren en iyi korku oyunlarını listeledik.

Korku oyunu sevmeyen okurlarımızı da düşündüğümüz için indirimlerde alabileceğiniz diğer oyunlar için de bir liste yaptık. O listemize de hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Steam Cadılar Bayramı İndirimi Oyun Önerileri

Cadılar Bayramı İçin En İyi Korku Oyunları

1-Outlast

Halloween Sale

Korku oyunu denildiğinde ilk akla gelen serilerden birisi Outlast‘dır. Gergin atmosfer, her an takip edildiğini hissetmek, ani jumpscare’ler ve rahatsız edici müziklerle sizi korkutma potansiyeline sahip en güzel oyunlardan birisi olduğuna şüphe yok. Steam‘de ilk oyun 32 TL’den 6,40‘a ikinci oyun ise 50 TL’den 12,50‘ye indi.

2-Blair Witch

Cadılar Bayramı İndirim

Henüz yeni çıkmış bir korku oyunu Blair Witch. Bir çok creepypasta’ya konu olan ve kısmen gerçek bir hikayeye dayanan, ilginç bir konusu var. Grafikleri ve karanlık atmosferiyle de dikkat çekiyor. Bu oyun da içeridiği kamera, fener ve korkak ana karakteriyle tür olarak Outlast‘a oldukça benziyor. Bana sorarsanız özellikle hikaye bakımından Outlast‘tan daha etkileyici bir yapım. Steam fiyatıysa 50 TL’den 37,50‘ye düşmüş.

3-Slender: The Arrvial

Steam Cadılar Bayramı

İnternet aleminin en popüler korku karakterlerinden birisi olan Slender-Man‘e ev sahipliği yapan başarılı bir oyun Slender: The Arrival. 2013 çıkışlı olmasına rağmen hala göze hoş gelen grafikleri ve Slender-Man içeren en iyi oyun olduğu gerçeğiyle listemizde yerini alıyor. Steam‘de ise oldukça ucuzlayarak 18 TL’den 2,70‘e düşmüş.

4-Layers of Fear

Steam Cadılar Bayramı İndirimleri

Psikolojik korku türünün en iyi örneklerinden olan bir seri Layers of Fear. Korku türündeki en iyi oyunlardan birisi olduğunu bakınca direkt anlayabileceğiniz yapım, ilginç konusu ve korkuyu veriş biçimiyle listenin en baba isimlerinden birisi. Bir ressamın kafayı kırışına şahit olmak isteyenler için Steam‘de 31 TL’den 6,20‘ye düşmüş. Ayrıca ikinci oyun da 50 TL’den 25 TL‘ye inmiş.

5-Little Nightmares

Steam Cadılar Bayramı İndirimi

Bağımsız bir korku oyunu olan Little Nightmares karikatüristik grafiklerine rağmen gerginliği iliklerinize kadar enjekte edebilen oldukça başarılı bir yapım. Müzikleri ve sizi ciddi ciddi geren “kabuslarıyla” cadılar bayramında oynamak için harika bir alternatif. Steam‘de 31 TL’den 7,75‘e düşmüş.

6-Resident Evil

Halloween İndirimi

Oldukça büyük bir seri olan Resident Evil‘a listemizde yer vermesek ayıp oldurdu… Özellikle gerçek korku türündeki ilk dört oyunu, 7.oyunu ve 2.oyunun remake versiyonunu oynamanızı tavsiye ederim. Ne yazık ki bu güzel serinin fiyatları biraz tuzlu. Yeni çıkan devam oyunlarının indirimli fiyatları bile 200 TL‘ye kadar çıkabiliyor. Ancak indirimlerde 1 TL‘den başlayıp 40 TL‘ye kadar yükselen fiyatlarıyla serinin eski oyunlarını da oynayabilirsiniz.

7-Friday the 13th: The Game

Steam Cadılar Bayramı

Arkadaşlarınızla oynaması en keyifli korku oyunlarına rahatlıkla girebilecek eğlence ve korkuyu güzel harmanlamış bir oyun Friday the 13th. Diğer bir çok korku oyununun aksine 3.şahıs bakış açısı ile oynanan ve verdiği başarılı hayatta kalma hissiyle göze çarpan güzel bir seçenek. Steam fiyatı indirimlerde 32 TL’den 16 TL‘ye düşmüş.

8-Pacify

Halloween

Kojima‘nın geliştirdiği P.T.‘ye oldukça benzettiğim bir korku oyunu Pacify. Genelde ucuz korku hikayelerindeki lanetli evdeki kız konspetine sahip bir oyun olsa da grafik ve müzikleriyle sizi korkutabilecek bir oyun olduğunu söylemezsem yalan olur. Steam’de 10,50‘den 7,24‘e düşerek uygun fiyatlı bir alternatif olmuş.

9-Call of Cthulhu

Cadılar Bayramı

Lovecraft ve psikolojik korkuyu güzel harmanlayan başarılı bir korku oyunu Call of Cthulhu. Eski dedektiflik oyunlarını da andırdığını söyleyebilirim. Işıklandırma ve atmosfer dizaynı olarak başarılı bulduğum yapım Steam‘de 160 TL’den 80 TL‘ye inerek güzel bir fırsat olmuş.

10-Silent Hill: Homecoming

Steam Halloween Sale

Korku türünün babalarından olan Silent Hill serisinin Steam‘de bulunan tek oyunu Silent Hill: Homecoming. Serinin en başarılı oyunu olmasa da gerçekten korkutucu olan bir oyun. Sizi karanlığı ve gerginliği ile içine çekebilen yapım 31 TL’den 4,65‘e düşmüş.

Listemizi beğendiniz mi? Cadılar Bayramında hangi oyunları oynayacaksınız? Yorumlarda ve sosyal medya hesaplarımızda görüşmek üzere!

Hakkında Ahmet Taha Koçtaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir