Anasayfa > Listeler > Dövüş Oyunlarının En İyi Kadın Karakterleri

Dövüş Oyunlarının En İyi Kadın Karakterleri

Bir karakter listesine hoş geldiniz! Dövüş oyunlarının olmazsa olmazı birbirinden güzel ama bir o kadar da sert kadın karakterlerini listelemezsek olmazdı. İşte karşınızda dövüş oyunlarının en iyi kadın karakterleri!

İlk baştan belirteyim bu  liste güçlü, güzel veya en iyi diye sıralanmamıştır. Tamamen rastgele ve farklı oyunlardan karakterleri derledik. O zaman dövüş başlasın bakalım!

Cammy- Street Fighter

Street Fighter dünyasının en güzel ve bir o kadar da havalı kadın karakteri olan Cammy, rütbeli bir askerdir. Çocukken kendisini Guile abimizin karısı veya sevgilisi zannederdik (Aslında içimde yine de bir umut var.) Görünümü yüzünden kendisi her ne kadar Sonya Blade karakterine benzese de fanboy olduğumu belli etmememde fayda var. Kendisi ilk defa sevenleriyle 1993 senesinde Super Street Fighter 2: The New Challangers oyunuyla buluşuyor. Bu arada kendisini sık sık cosplay şeklinde görürüz internette. Neden acaba? 🙂

karakter

Ling Xiaoyu- Tekken

Bu hanım kızımız taaa Çin’in bağrından kopup konsollarımıza misafir oldu. Kendisi animelerdeki tipik kız öğrencilerine oldukça benzemektedir. Hatta Tekken’in  yeni çıkan oyunlarında kendisini kravat, gömlek ve etek kombini ile (Halk tabiri ile liseli) görmek mümkün. Biraz da hakkında dedikodu yapalım. Jin Kazama abimizle de çok tatlı bir aşkları vardır. Bu karakter ilk kez Tekken 3 ile 1997 senesinde oyuncularla buluşuyor.

karakter

Frost- Mortal Kombat

Frost, büyük üstadımız Sub-Zero tarafından bulunuyor. Sub-Zero reis onu alıyor, büyütüyor, yetiştiriyor. Onu klanına alıyor ve klanın en iyi ninjalarından biri haline getiriyor. Kendisi de ustası gibi buzu kontrol edebiliyor. Tıpkı Cammy ve Guile gibi Frost ve Sub-Zero ikilisini de çift zannediyordum fakat işler pek de öyle değilmiş (Bugün çok mu romantiğim ya?) Bu karakter ilk kez 2002 senesinde, Mortal Kombat: Deadly Allience oyununda şiddete katıldı.

Harley Quinn- Injustice

Harley Quinn’i bilmeyen yoktur herhalde. Pek fazla bilginiz olmasa bile azcık film izliyorsanız mutlaka ismini duymuşsunuzdur. Kısaca açıklamak gerekirse: bu karakter Joker’in sevgilisi. Fakat ilişkileri birazcık çalkantılı diyebiliriz. Geçmişten beridir DC evrenini kasıp kavuran bu iki karakter, yapımcıların kararı ile Injustice: Gods Among Us adlı oyuna geçiş yapıyorlar. Harley Quinn, ilk kez Batgirl adlı çizgi romanda 1993 senesinde DC evrenine başarılı bir giriş yapıyor.

karakter

Princess Peach- Super Smash Bros

Princess Peach. Hatırladınız mı onu? Hani şu sürekli bir ejderha tarafından kaçırılan prenses. Sürekli farklı kalelere giden peşinden fare gibi koşuşturduğumuz prenses. Sen o kadar bölüm geç koca bir boss savaşı yap sonra mantarın teki sana “Teşekkürler Mario! Fakat prensesimiz başka bir kalede.” demesin mi? Çıldırmamak elde değil. Neyse efenim. Princess Peach bu kez mağdur rolünde değil en azından. Bu kez oynanabilir bir karakter. Herkese ağız burun dalıyoruz. Hele ki Princess Peach alıp Bowser ile savaşmak birçok Mario hayranını zevk şelalesine doğru sürüklüyordur. Princess Peach ile Mario kapıştıranlara bir şey demek istemiyorum. Teessüf ederim! Kendisi ilk kez 1985 senesinde Super Mario Bros. oyununda görülmüştür.

karakter

Chun-Li – Street Fighter

Chun-Li savurduğu tekmelerle rakibini kolayca nakavt eden bu Çinli karakter ilk kez 1991 senesinde Street Fighter II oyununda oyuncularla buluştu. Tek amacı babasının intikamını almak isteyen bu hanım ablamız sert olduğu kadar da bir o kadar da sevimlidir. Bu karakter de en çok cosplayi yapılan karakterlerden birisidir.

karakter

Panda- Tekken

Birçoğunuz belki de bilmiyordur fakat Panda bir dişi! Bu hanımefendi Tekken serisindeki en tatlı ve sevimli karakter olabilir. Kendisi üstelik Ling Xiaoyu’nun evcil hayvanıdır. Bu karakter aramıza 1997 senesinde Tekken 3 ile girdi. Bir de kendisinin erkek versiyonu olan Kuma (ayı) var. (Panda ve Kuma. Olur mu sizce?)

karakter

Sheeva- Mortal Kombat

Goro ve Kintaro’nun türünden olan bu karakter, Shao Kahn’ın en güvenilir savaşçılarındandır. Dört koluyla neredeyse mini-boss karakter gibi gözüken Sheeva’nın özellikleri Goro ile neredeyse aynı. Elinden güç topu atıp düşmanının üzerinde zıplıyor. Kendisi kanlı dünyamıza 1995 senesinde Mortal Kombat 3 ile girdi. Keşke Goro ile bir birlikteliği olsaydı…

karakter

Mileena- Mortal Kombat

Bana göre oyun serisinin en güzel karakteridir. Ne? Öyle bakmayın ya! Kendisi Outworld diyarından gelmiş, o diyarın prensesi olamasa bile babası Shao Kahn’ın prensesi olmayı başaran upuzun ve sivri dişleri olan, yamyam bir güzelliktir kendisi. Baraka ile iğrenç bir yasak ilişkileri bile olan karakterimiz  1993 senesinde Mortal Kombat 2 ile aramıza katıldı. Bir de fanları onu oyunun en seksi karakteri olarak da görüyorlar. Hani yüzü çirkin olup fiziği harika olan kızlar. Butterface. 

karakter

Kitana- Mortal Kombat

Kitana, Mileena’nın kız kardeşidir. Şaşırdınız değil mi? Ben de şaşırmıştım fakat sonradan Kitana’nın üvey olduğunu öğrenince rahatladım. Shao Kahn, Edenia diyarını ele geçirip Kitana’nın babasını öldürüp karısını kaçırıyor. Çünkü Kitana’nın gerçek babası o diyarın kralıdır (en azından eski kralı.) Sindel’i ve Kitana’yı alıp Outworld’e gidip krallığını kuran Shao Kahn, kızını da bu savaşın içine dahil etti. Kendisi başta babasına hizmet ediyordu fakat sonradan Raiden’ın tarafına geçip babasına karşı çıktı. Kendisi 1993 senesinde Mortal Kombat 2 ile oyun serisine giriş yaptı. Çoğunlukla Kitana‘yı en güzel karakter olarak iddia etseler de benim için kim olduğunu biliyorsunuz. Liu Kang abimiz ile de güzel bir ilişkisi var. Allah bozmasın.

 

Evet bir listemizin daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu listede dövüş oyunlarındaki en iyi kadın karakterleri derledik. Dediğimiz gibi bu güçlü, güzel gibi bir sıralama değil. Tamamen rastgele sıralanmıştır. Bu listede olmayan ve olmasını istediğiniz, sevdiğiniz kadın karakterler varsa belirtmeyi unutmayın. Hepinize iyi oyunlar efenim. Esen kalınız!

Hakkında Harun Refik Çiftci

Oyunlarla bir bebekken elime tutuşturulan çakma Nintendo kolu ile tanıştım. Retro oyunlara ve Slasher filmlere hayran bir şahıs. FPS aşığı olduğum doğrudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir