Anasayfa > Blog > Evinizin Havasını Değiştirecek Duvar ve Masa Saatleri

Evinizin Havasını Değiştirecek Duvar ve Masa Saatleri

Saat, pek çok kişi için yalnızca zamanı gösteren işlevsel bir araç olsa da dekorasyonda da bir o kadar etkilidir. Nitekim hem masa hem de duvar saati modelleri herhangi bir alanda hoş bir odak noktası oluşturan dekoratif parça rolü üstlenir. Saat tasarımcısı olan dünyaca ünlü markalar, her türlü ev dekoruna uyacak şekilde çeşitli stil, renk ve malzemelerde masa veya duvar saatleri sunar. Sen de klasik vintage tasarımlardan modern dijital saatlere kadar evinin veya ofisinin dekorasyonuna en çok hitap eden modelleri Ersa Saat ayrıcalıkları ile keşfetmeye başlayabilirsin!

Her Tarza Uygun Duvar Saati Modellerini Keşfet

Günlük rutin hayatını yaşarken zamanı kontrol etmek ve aynı zamanda iç mekan dekorasyonuna farklı bir hava katmak için Ersa Saat, onlarca farklı duvar saati modelleri sunar. Modern dekorasyonlara yakışan dijital duvar saati modellerinden retro ve sofistike seçeneklere kadar iç mekana değer katacak onlarca farklı seçenek mevcuttur. Stil bakımından olduğu kadar malzeme ve boyut açısından da farklı alternatifler evine değer katar. Sen de farklı duvar saatleri arasından en iyisini seçmek için en popüler modellere göz atabilirsin.

 • Dijital Duvar Saati: Dijital duvar saati modelleri, ev veya ofis ortamında fütüristik ve modern dekorasyon tarzından hoşlananlar için idealdir. Sabah ve akşam saatleri için AM ve PM gibi özellikleri bulunduğu için zamanı takip etmesi de kolaylaşır. Ayrıca dijital saat modellerinde alarm, LED ışık ve farklı zaman dilimi seçme özellikleri de bulabilirsin.
 • Retro Duvar Saati: Geleneksel tasarım öğelerinden hoşlanıyorsan eskitilmiş etkisi ile çocukluğa yolculuk yapmanı sağlayan retro saat modelleri tam sana göre bir seçenek olabilir. Genellikle analog bir sisteme sahip ahşap duvar saati modellerinden oluşan vintage seçenekler, dekorasyona özgün bir dokunuş yapmak için mükemmeldir.
 • Dekoratif Duvar Saati: Saatin dekorasyonun önemli bir parçası olduğunu düşünüyorsan, tasarım odaklı modelleri kesinlikle listene eklemelisin. Dekoratif saat modelleri, klasik modellerin dışında özgün ve kreatif pek çok farklı tasarımdan oluşur. Mutfağa, oturma odasına hatta yatak odası duvarlarına asacağın bu tasarım saatlerle evine farklı bir dokunuş katabilirsin.

Duvar Saati Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Duvar saatinin evin dekorasyonuna gerçekten katkı sağlaması için doğru bir şekilde seçilmesi son derece önemlidir. İster minimalist bir dijital saat ister klasik şıklığa sahip retro bir model olsun, mükemmel duvar saatini seçmek için aşağıdaki ipuçlarını takip edebilirsin:

 • Saatin Büyüklüğü: Duvar saatlerinin ideal boyutu, dekorasyon içerisinde bu parçanın ne kadar görünür olmasını istediğinle yakından ilgilidir. Dekorasyonda saatin öne çıktığı bir tema oluşturmak için büyük duvar saati modelleri seçmek idealdir. Ancak saatin geri planda kaldığı minimalist bir dokunuş için küçük tasarımları tercih edebilirsin.
 • Saatin Stili: Yeni bir duvar saati seçmeye karar verdiğinde muhtemelen karşına birçok farklı seçenek çıkacaktır. Modern bir iç dekora sahipsen metalik çerçevelere sahip veya dijital tarzda bir saat ideal olabilir. Dekorasyon daha geleneksel veya minimalist olduğunda ise Quartz çalışma prensibinde klasik yuvarlak saatleri seçebilirsin.
 • Saatin Renkleri: İç mekanında fark yaratacak en iyi saat modellerine karar verirken ilk olarak dikkat etmen gereken, renklerin kontrast oluşturmasıdır. Minimalist beyaz duvarlara sahipsen saat için daha koyu renkleri seçmek idealdir. Cesur renklere sahip bir duvarda ise tam ters şekilde uyum yaratmak için açık renkli duvar saatlerini tercih edebilirsin.
 • Fiyat: Tıpkı kol saati modellerinde olduğu gibi duvar saatinde de ulaşılabilir fiyatlardan lükse kadar herkese uygun seçenekler mevcuttur. Önemli olan bir duvar saati için ödemeye gönüllü olduğun fiyatı belirlemektir. Bütçe planlaması doğrultusunda arama kriterlerini genişleterek en doğru saatleri satın alabilirsin.
 • Yerleşim: Duvar saatini seçtikten sonra ev veya ofiste doğru şekilde konumlandırmak da son derece önemlidir. Evlerde veya ofislerde duvar saatini asmak için en ideal yer genellikle en büyük mobilyaların yukarısı olur. Evlerde bu eşya çoğu zaman uzun bir kanepe, konsol veya yatak olabilir. Ofiste ise masa veya bekleme kanepesi tercih edilebilir.

Dekorasyonu Zenginleştiren Masa Saati Modelleri

Saatleri tam anlamıyla bir dekorasyon objesine dönüştürmek veya işlevselliğinden yararlanmak için masa saatleri mükemmel bir seçenektir. Masa saati modelleri de işlevselliği ve dekoratif amaçları doğrultusunda analog, Quartz veya dijital seçeneklerden oluşabilir. Pek çok kişi masa saatlerini salonda, ofiste, çalışma odasında veya yatak odasında kullanmayı tercih edebilir. Sen de farklı amaçlar için yeni bir saat almaya karar verdiysen aşağıdaki farklı modellere göz atabilirsin.

 • Dijital Masa Saati: Saati dijital olarak gösteren ve tıpkı duvar saati modellerinde olduğu gibi AM ve PM özellikleri bulunan modellerdir. Gece ve gündüz saat ayrımının yanı sıra, LED ışık ve alarm desteği de yer alabilir. Dijital masa saati modelleri, genellikle endüstriyel alanlarda veya modern iç mekanlarda son derece iyi görünür.
 • Çalar Saat: Geleneksel anlamda kurmalı şekilde çalışan çalar saatler, yatak odası şifonyerinde veya dekorasyon amaçlı konsol üzerinde son derece şık görünür. Bu tip masa saatleri, telefonunu gece baş ucunda tutmak istemeyenler için idealdir.
 • Dekoratif Masa Saati: Saati yalnızca dekorasyonuna bir katkı amacıyla tercih ediyorsan, kullanmayı düşündüğün alanın temasına uygun tasarımları seçebilirsin. Belirli objelerin saate dönüştürülen tasarımlarının yanı sıra soyut veya kreatif masa saatlerini tercih ederek özgün bir stil de yaratabilirsin.

Masa Saati Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yeni bir masa saatine yatırım yapmaya karar verdiğinde dekorasyonuna yakışan ve aynı zamanda beklentilerini karşılayan tasarımları tercih etmen gerekir. Henüz nasıl karar vereceğin konusunda emin değilsen aşağıdaki önerileri takip edebilirsin.

 • Kullanım Amacı: Masa saatini dekorasyonun yanı sıra işlev amaçlarıyla satın alıyorsan alarm veya çalar saat gibi spesifik modeller öne çıkar. Yalnızca daha şık ve özgün bir stil elde etmek amacındaysan ise dekoratif masa saati modellerine yatırım yapabilirsin.
 • Renk Seçimi: Seçtiğin saatin dekorasyonda önemli bir vurguda bulunması için genel olarak renk temasına kontrast oluşturan bir tercihte bulunabilirsin. Saatin bütünlük ve uyum sağlamasına katkıda bulunmak amacıyla aynı rengin tonlarına da yönelebilirsin.
 • Malzeme Tercihi: Duvar saatlerinde olduğu gibi masa saatleri de ahşap, metal veya plastik gibi malzemelerden oluşur. İç mekan atmosferinin genel temasına bağlı olarak modern bir etki için metal veya plastik, geleneksel tarz için ise ahşap modelleri seçebilirsin.
 • Bütçe: Herkesin bir masa saatine ayırmayı düşündüğü bütçe farklıdır. Bu doğrultuda markalar, herkes için ulaşılabilir ve şık masa saati modelleri sunar. Sen de en beğendiğin modelleri filtrelerken fiyat aralıklarını da seçerek en doğru masa saatine bütçeni aşmadan sahip olabilirsin.

Duvar ve masa saatleri özenle seçildiğinde iç mekanlara anlam ve karakter katarak ruhunu temsil eden bir dokunuş ekler. Üstelik duvar ve masa saatleri dekoratif olduğu kadar fonksiyonelliğiyle de ev veya ofislere katkı sağlar. Sen de ister ofisinde ister evin bir köşesinde uygun fiyatlı ve etkili bir değişim gerçekleştirmek için Ersa Saat ayrıcalıklarıyla sunulan duvar ve masa saatlerini şimdi satın alabilirsin.

Hakkında Mehmet Bozkurt

13 yıldır oyun oynayan Mehmet Bozkurt aynı zamanda yazılım ve oyun geliştirme ile ilgileniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir